День літнього сонцестояння 21 червня: що не можна робити

Літнє сонцестояння знаменує собою початок літа

День літнього сонцестояння 21 червня: що…

Depo.ua розповість про традиції святкування цього дня.

У 2019 році День літнього сонцестояння припадає на 21 червня. Це важлива астрономічна і географічна подія, що відбувається в Сонячній системі. Цього дня наша планета, здійснюючи рух навколо сонця і обертаючись навколо уявної осі, в черговий раз зайняла по відношенню до Cонця таке положення, коли сонячне проміння в Північній півкулі прямовисно "падає" на північний тропік і висвітлює дно найглибших колодязів. Цей день знаменує початок літа в північній півкулі Землі і початок зими в південній півкулі.

Історія святкування Дня літнього сонцестояння

Наші предки дуже давно почали відзначати цей день. Навіть історики не можуть зійтися на одній думці, скільки ж років цьому святу і традиції.

Літнє сонцестояння мало величезне значення для наших предків. Вважалося, що від обрядів, які провели в цей день, залежало багато сфер життя, від здоров'я до врожаю та сімейного щастя.

В день літнього сонцестояння відзначали свято середини літа, яке називали Літа. Цього дня стрибали через вогнище, співали пісні та просто веселилися. Усі обряди цього свята можна віднайти у традиції святкування Івана Купала.

У давнину у цей день проводили ритуали за участю вогню та води. Наприклад, вважалося, що купання у водоймах очищують душу.

Також і полум'я мало властивості ощирення: матері спалювали сорочки хворих дітей. За повір'ям, разом з одягом горіла і хвороба.

Предки мали традицію в день літнього сонцевороту зустріти світанок, предки були переконані, що це дає сили і здоров'я на весь рік і оберігає від неприємностей.

День літнього сонцестояння вважали вдалим днем для весілля. Проте через піст застіль уникали.

Історія святкування Літи у кельтів

Літа з англосаксонського прислівники перекладається як "найдовший день в році". У кельтських народів Британії саме час свята Літнього сонцестояння говорить про його минулі зв'язки з культом сонця. Тому й основні обряди і ритуали схожі з таким же комплексом обрядів дня зимового сонцестояння. У кельтів з обома днями пов'язано багато повір'їв про нібито особливо могутньої в ніч на дні сонцестоянь нечистій силі.

Центральне місце у святкуванні цих днів займають різні форми ритуальних вогнів. Велику роль в обрядах, приурочених до цих двох дат, грає зелень — зелені гілки, квіти, навіть дерева, у деяких обрядах зимового і літнього свята є мотиви шлюбу, сімейного благополуччя, повідомляє "УкрМедіа".

Іноді при цьому ворожили: якщо колесо горіло весь час, поки йшло, то вважали, що урожай буде хорошим. За уявленнями кельтів, таємниче магічне значення в цей період повного розквіту всієї природи мав і папороть : опівночі вона ніби розквітала на коротку мить. Сміливці вирушали опівночі в ліс, щоб побачити квітку папороті і зібрати його насіння. Такі походи вважалися дуже небезпечними, так як цю рослину пильно охороняли феї і різна нечиста сила. Той, кому все ж вдавалося роздобути насіння, нібито міг стати невидимим і спостерігати танці та ігри фей в цю чарівну ніч.

Що слід робити у День літнього сонцестояння

Дуже добре починати якісь справи, планувати важливі зустрічі або заходи і навіть загадувати бажання. А от якщо говорити про стихіях, не варто зациклюватися на двох з них. Насправді це свято гармонії, в який можна підсилити будь які енергії.

Насамперед, дуже рекомендується встати на світанку і вийти на вулицю з самого ранку. Це допоможе вам зарядитися енергією і натхненням. Тим, хто страждає від будь-яких недуг, варто попросити про зцілення в цю годину.

Важливо знайти час для спілкування з природою. Незважаючи на те, що це робочий день, постарайтеся вибратися на прогулянку по лісі або до озера. Добре збирати трави, квіти, засушує їх або прикрашати будинок. Таким чином ви принесете в будинок частинку природної гармонії і благополуччя.

Мало хто не чув про слов'янської традиції розпалювати багаття в таке свято - біля багать танцювали, через них стрибали, а жарини збирали і розкладали по дому, а іноді і городу - щоб залучити хороший урожай. В нинішніх умовах не завжди є можливість розпалити багаття, зате ви точно можете дозволити собі запалити свічки - хороший привід для вечері при свічках. Тільки свічки обов'язково повинні бути з воску або вощини - по-перше, слов'яни здавна займалися бджільництвом, по-друге, такі свічки більш натуральні.

Літнє сонцестояння відмінно підходить для звільнення від негативних почуттів і установок. Постарайтеся сьогодні провести побільше часу на природі. Як мінімум, хоча б півгодини погуляйте у парку чи на природі.

Що не можна робити у День літнього сонцестояння

Не бажано дні сонцестояння проводити в зневірі, самоті, під замком, бажано зберігати спокійний і позитивний настрій, тоді весь наступний рік вас буде супроводжувати гармонія та вдача.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme