День безпеки на АЗС SHELL: Знання, що рятують життя

На АЗС Shell по всій Україні відбулися заходи до Дня безпеки під гаслом "Тому що дбаємо", що охоплювали теоретичні та практичні заняття для співробітників, партнерів і клієнтів компанії
Depo.Життя
21 квітня 2016 11:23
ФОТО: depo.ua

Щорічна подія, що проводиться в межах глобального Дня безпеки компанії Shell, – одна з ініціатив, спрямованих на реалізацію стратегічної програми «Ціль нуль» та досягнення абсолютної відсутності нещасних випадків.

Програма заходів Дня безпеки 2016, що протягом тижня відбувався в мережі АЗС Shell у різних регіонах України, охоплювала усі ділянки роботи автозаправної станції – від поля колонок та взаємодії з пальним до обов’язкових правил безпеки в Shell Café та магазині. Співробітники станцій вчергове відпрацювали процедуру зливання пального з бензовозу до резервуару, детально обговорили тему, як запобігти небезпечним ситуаціям при поводженні зі зрідженим газом, а також опрацювали процедуру допуску підрядних організацій до виконання узгоджених робіт.

День безпеки на АЗС SHELL: Знання, що рятують життя - фото 1

Під час низки окремих заходів, організованих для партнерів, клієнтів та офісних працівників безпосередньо на АЗС Shell, особливу увагу було приділено реагуванню в надзвичайних ситуаціях: наданню першої медичної допомоги, гасінню пожежі та поведінці під час несподіваного нападу злодія в інсценованому пограбуванні.

Тренери поділилися з учасниками цінними знаннями і навичками, а також спростували деякі упереджені переконання. Наприклад, для багатьох стало відкриттям, що тільки порошковий та вуглекислотний вогнегасники можуть загасити пожежу електропроводки. А перш ніж кинутися на допомогу непритомній людині на вулиці, необхідно подумати про власну безпеку і в жодному разі для штучного дихання не застосовувати хустинку: для цього є спеціальний пристрій – пристрій з клапаном вдиху і видиху, що захищає самого рятувальника від можливих бактерій та інфекцій, і згідно з законодавством, обов’язково має входити до комплекту автомобільної аптечки.

День безпеки на АЗС SHELL: Знання, що рятують життя - фото 2

«Для компанії Shell безпека є найвищою цінністю, тому ми докладаємо усіх зусиль, щоб підтримувати максимально безпечне середовище для всіх наших співробітників, партнерів, сусідів і клієнтів. Ми дуже раді, що День безпеки 2016 відбувся успішно по всіх регіонах України, адже кожна людина повинна володіти базовими навичками у питаннях безпеки, а працівники АЗС Shell – не тільки усвідомлювати і не допускати потенційні ризики, але і вправно діяти у разі справжньої небезпеки», – підкреслив Владислав Голубков, менеджер HSSE (Health, Safety, Security, Environment – охорони праці, забезпечення промислової та особистої безпеки, охорони навколишнього середовища) мережі АЗС Shell в Україні.

Гості також дізналися про обов’язкові правила Shell, які стосуються доставки товарів, контролю температур за спеціально розробленою шкалою температур для усіх без виключення типів продуктів та їх зберігання. «Дотримуючись чітких інструкцій, які розроблені в Shell для кожної процедури і групи товарів, на наших станціях клієнти отримують завжди свіжу високоякісну і смачну їжу та напої. Наприклад, продукти харчування зберігаються окремо від промислових та хімічних товарів у власному складському приміщенні, що дає змогу уникнути потенційних отруєнь, а час для перевантаження продуктів, що швидко псуються, обмежується 3 хвилинами. Крім того, Shell проводить власний аудит компаній-партнерів – як виробників харчової продукції, так і постачальників щодо належного стану автопарку, дотримання температурного режиму транспортування тощо», – розповів Сергій Горєлов, фахівець відділу роздрібної торгівлі споживчими товарами, і додав, що Shell – чи не єдина мережа АЗС в Україні, у якої сертифіковані абсолютно всі процеси від доставки продуктів харчування до продажу клієнту.

День безпеки на АЗС SHELL: Знання, що рятують життя - фото 3

Мережа АЗС Shell в Україні дотримується стратегічної мети компанії по всьому світу – скоротити число нещасних випадків до нуля у межах стратегічної програми «Ціль нуль». Тому процес підвищення обізнаності і навичок у сфері безпеки відбувається постійно протягом року, не обмежуючись одним Днем і навіть Тижнем безпеки, а вимоги щодо максимального дотримання правил безпеки стосуються як понад 2 тисяч працівників компанії, так і її партнерів по будь-яких напрямах – від постачання продуктів харчування до монтажних робіт чи взаємодії з пальним. Крім того, в мережі Shell постійно діє лічильник «Ціль нуль», що вираховує кількість днів без інцидентів та будь-яких порушень, стимулюючи співробітників і партнерів до нових досягнень і ще більш ретельного ставлення до питань безпеки.

День безпеки на АЗС SHELL: Знання, що рятують життя - фото 4

Завдяки постійному тренуванню працівникам АЗС Shell вже неодноразово вдавалося швидко зреагувати у критичних небезпечних ситуаціях у повсякденному житті – врятувати дитину, яка вдавилася цукеркою, поки батьки зайшли до магазину, та багатьох інших.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя