"Демон революції": Коли почнеться ленінопад на Росії

Аби підкріпити культ Путіна, на Росії вирішили пожертвувати чимось ну дуже святим - наприклад, Володимиром Леніним

"Демон революції": Коли почнеться леніно…

Прем'єра серіалу "Демон революції" - одна з найбільш обговорюваних тем у російських медіа і соцмережах.

Зняв проект Володимир Хотиненко, а головні ролі зіграли Євген Миронов та Федір Бондарчук. Судячи з імен маємо справу з черговою кремлівською агіткою. Втім, концепт серіалу трохи неочікуваний.

Так, за сюжетом, у 1915-му російський емігрант Олександр Парвус пропонує очільнику МЗС Німеччини план з організації революції на Росії. Мовляв, варто виділити трохи грошей більшовикам, і царя скинуть, а перемога у Першій світовій стане ближчою.

Міністр дає добро, і Парвус організовує зустріч з Леніним у Швейцарії. Спершу Володимир говорити не бажає, але однопартійці налаштовані інакше. Тож з другої спроби вдається досягти консенсусу. Домовляються про те, що німці таки виділятимуть гроші більшовикам, але відносини триматимуть в таємниці. Попри це про справу дізнаються у контррозвідці Російської імперії і починають їй протидіяти.

Ленін, звісно, не ликом шитий і мудро використовує німецькі гроші на користь справі. Натомість самим німцям авантюра радше шкодить...

Але попри всі евфемізми важко не помітити, як образ Леніна на очах зазнає метаморфоз у російській свідомості. Непомітно шальки терезів суспільної думки схиляються до твердження: так, Ленін безумовно був вождем, але не те, щоб зовсім правильним і російським. Адже, давайте на чистоту, не годиться російському вождю з німцями яшкатися.

В дисонанс з воплями во славу "дєдушкі всєя Расєї" звучить і коментар Володимира Путіна до 100-річчя більшовицької революції, до якої і знятий серіал.

"Розраховую, що ця дата буде сприйнята нашим суспільством як підведення риски під драматичними подіями, які розділили країну і народ, стане символом подолання цього розколу, символом взаємного прощення і прийняття вітчизняної історії такою, яка вона є - з її великими перемогами і трагічними сторінками", - сказав президент країни.

А поки Кремль переводить "велику жовтневу" в розряд "розкольницьких", у The Economist вже натякнули на причини подібних змін у всеросійській свідомості, зобразивши на обкладинці Путіна в образі царя.

"Цар народився. 100 років після революції", - йдеться в анонсі головного матеріалу номера.

Отже, коли путінські пропагандисти активно створюють образ "Путін-цар", Володимир Ленін (людина, яка жорстоко розтрощила залишки режиму) як символ стає недоречною.

Звісно ж, за один день з мавзолею лідера не винести, але Кремль наближається до цього невеличкими кроками. Поки Поклонська влаштовує анти-"Матильда" заходи і торочить, що "Государ - це всея Росія", на росТБ запускають абсолютно логічний у даному концепті продукт.

Пересічним глядачам залишається сумнівне мазохістичне задоволення - поливати водою свої залізні скрєпи, які й так вже встигли поіржавіти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme