Давид Черкаський помер: Завдяки яким мультфільмам українці пам'ятатимуть митця (ВІДЕО)

30 жовтня пішов з життя видатний український мультиплікатор, режисер і сценарист Давид Черкаський

Давид Черкаський помер: Завдяки яким мул…

Depo.ua вирішив пригадати найяскравіші роботи митця.

"Пригоди капітана Врунгеля"

Мультсеріал був знятий за мотивами повісті Андрія Некрасова. Для кожної з 13 серій було створено близько 16 тисяч малюнків. При створенні мультфільму використовували мальовану мультиплікацію, техніку перекладки (персонажі, що складаються зі шматочків розмальованого паперу, переміщують по склу), а також реалістичну зйомку, наприклад, кадри з морською водою. Саундтрек із мультика "бандито гангстерито" став хітом на довгий час.

"Острів скарбів"

Мультфільм за романом Роберта Льюїса Стівенсона, де поряд з мальованими персонажами, були задіяні справжні актори і музиканти отримав чималу популярність. Складається з двох частин: "Карта капітана Флінта" (1986) і "Скарби капітана Флінта" (1988).

Над мультфільмом, який містить в собі алюзії та пародії, працювали відразу дві команди мультиплікаторів.

У цьому фільмі мультиплікаційні сцени переплітаються з музичними номерами і ігровими сценами, знятими за участю акторів та ілюструють події мультфільму або ж стосуються певних проблем, пов'язаних зі способом життя піратів: наприклад, жадібність, куріння або алкоголізм. При цьому манера зйомок музичних номерів і ігрових епізодів різниться в різних епізодах: десь зображення кольорове, десь - чорно-біле. Одна ігрова сцена імітує німий фільм, а в деяких епізодах живі зйомки суміщені з мультиплікацією.

"Доктор Айболить"

Свої експерименти Давид Черкаський продовжив в мультфільмі за мотивами багатьох творів Корнія Чуковського. Анімацію знову поєднали з елементами живої зйомки, наприклад, дощу і диму. Родзинкою історії про доктора стала рок-опера "Муха-Цокотуха".

"Крила"

"Як козаки куліш варили"

Анімаційний мультфільм студії "Київнаукфільм", знятий у 1967, як перший із серії "Все про козаків". Ця серія відрізняється грубішою промальовкою, ніж подальші.

"Пригоди малюка Гіпопо"

Анімаційний фільм 1974 року Творчого об'єднання художньої мультиплікації студії "Київнаукфільм", режисер — Володимир Гончаров. До 2018 року україномовний варіант озвучення мультфільму вважався втраченим, у фільмофонді Довженко-Центра зберігся лише російськомовний варіант мультфільму. У травні 2018 активісти громадського об'єднання "Гуртом" розшукали VHS запис з мультиком та з його допомогою відновили оригінальну україномовну доріжку.

Довідка. Давид Черкаський народився 23 серпня 1932 року у місті Шпола, що у Черкаській області.

Його батько працював друкарем, брав участь у громадянській війні з 1919 по 1922 роки. Коли народився син він служив заступником українського наркома юстиції. Мати була домогосподаркою.

До війни сім'я переїхала до Києва, де жила в будинку на розі Прорізної та Пушкінської. Під час війни батько майбутнього мультиплікатора служив в штабі діловодом секретного відділення 188-ї стрілецької дивізії. А сам він з мамою і тіткою був евакуйований в Чкалов, а потім в Куйбишев.

У школі Давид Черкаський захопився спортивною гімнастикою, полягав у збірної країни серед студентів.

Після закінчення Київського інженерно-будівельного інституту деякий час працював за фахом, але через чотири роки прийшов на студію "Київнаукфільм". За словами автора, він не вчився малювати професійно, а робив це самостійно. Мріяв малювати мультфільми з 6 років.

Його режисерський дебют відбувся у 1964 році і після цього Черкаський створив багато мультфільмів, на яких виросло не одне поколінні українців.

Серед його найвідоміших робіт: "Пригоди капітана Врунгеля", "Доктор Айболить" і двосерійний "Острів скарбів".

Як художник брав участь у створенні мультфільмів: "Як козаки наречених визволяли", "Як козаки куліш варили", "Пригоди малюка Гіпопо" та інші.

Черкаський був президентом фестивалю анімаційних фільмів "КРОК", який до 2014 року проводився Україною та Росією на паритетних підставах, а з 2015 – лише Росією.

Давид Черкаський був удостоєним багатьох нагород, серед яких Заслужений діяч мистецтв України, Народний артист України, а також він був кавалером ордена "За заслуги" III та II степенів.

Мультиплікатор був одружений з Наталією Марченковою, яка також працювала режисером-мультиплікатором. У них народився син Олександр, який пішов стопами батьків і став телережисером.

Нагадаємо, помер видатний український мультиплікатор Давид Черкаський.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme