Давайте після свят: Чи правда, що українці відпочивають більше за всіх у світі

Дуже скоро ми матимемо триденні різдвяні канікули, потім – новорічні, а потім – ще одні різдвяні. Багато роботодавців взагалі оголошують довгі – по сім чи десять днів - вихідні на Новий рік, бо все одно робочого настрою в колективі нема. Таке собі загальне "після свят". Розбираємо, чи в інших країнах так само

Олена Міловідова
Тревел-блогер, журналіст-міжнародник
Давайте після свят: Чи правда, що україн…
Фото: Уніан

Цього року додатковий вихідний буде в понеділок 27-го грудня на честь Різдва за григоріанським календарем (свято припадає на суботу і оскільки воно є державним, маємо додатковий державний вихідний),  і 3-го січня – тому що така сама ситуація з Новим роком, а також 7-го січня для тих, хто святкує Різдво за юліанським календарем.

Таким чином в Україні череда зимових свят починається з Різдва 25 грудня, потім Новий рік, Різдво 7 грудня, потім – Василя, або Старий Новий рік і закінчується цей парад свят вже на Водохрещу 19 січня. Звісно, аж настільки великих нерозривних вихідних в нас нема, але "після свят" розтягується в багатьох справах саме до 29 січня.

В цілому українці - десь посередині рейтингу європейських країн за кількістю неробочіх святкових днів - загалом маємо 11 свят на рік, як і, наприклад, Франція чи Польща.

Серед країн Європи найменше вихідних протягом року - у країнах з протестантською трудовою етикою: Нідерланди мають 7 святкових неробочіх днів на рік, Швеція та Німеччина, залежно від регіону - 9. І сюрприз-сюрприз -  ці країни є одними з найзаможніших у ЄС за ВВП та середніми зарплатами. Найменш святкуюча країна - Нідерланди має одні з найвищих заробітних плат при цьому. І увага: ніяких переносів вихідних через Новий рік у Нідерландах не існує! Але в той час, як нідерландець навіть з мінімалкою в 1800 євро вийде на роботу вже в понеділок 3-го січня 2022 року, його український колега з зарплатнею в 200-300 євро буде відпочивати офіційно до 4-го, ще й спробує взяти додаткові дні 5-6, щоб таки віддатися відпочинку по повній.

Ще одна протестантська країна США – має лише п’ять свят, які є вихідними днями: День Подяки, День Ветеранів, День Незалежності, а також Новий Рік і Різдво. Якщо Новий Рік чи Різдво припадає на суботу чи неділю, понеділок буде вихідним. Але при цьому саме американці за статистикою працюють більше всіх годин на рік – навіть більше ніж японці. Американці в середньому - 1783 години, а японці - 1713 годин.

Сусідка США - Мексика працює навіть більше: в них 8 святкових вихідних, а проводять на роботі мексиканці - 2225 годин на рік. При цьому Мексика є, з одного боку, потужною економікою (№ 2 серед країн Латинської Америки, поступаючись лише Бразилії), але із досить бідним населенням (більше половини - за межею бідності).

Японці - не протестанти, але їхнє ставлення до роботи дуже схоже: повага до праці та до свого обов’язку. Працювати – честь, відлинювати від роботи – ганьба. При цьому на святкуваннях вони знаються: цілих 17 свят протягом року, включаючи День Дітей, День Зелені, День Моря. Але в решту днів японці - неймовірні трудоголіки, майже живуть на роботі і рідко коли беруть більше 5 днів відпустки поспіль.

Китайці, які теж вважаються трудоголіками, святкують подекуди більше ніж японці - на "загальний" Новий рік вони мають, як і ми, 3-го січня додатковий вихідний, а на свій - за Китайським календарем - тижневі канікули. Ще один тиждень відпустки у китайців у жовтні – на святкування заснування КНР. В цілому ж вони мають у 2022-му році 18 додаткових офіційних святкових вихідних.

А от країни з найбільшою кількістю неробочих святкових днів на рік  - близько 30-ти – це одні з найбідніших країни світу - М’янма та Шрі-Ланка (по 25 днів), Непал (20 днів) та Камбоджа (цілих 28 днів).

Читайте також: Новий рік без росіян: Куди полетіти, щоби святкувати без "тагілу"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme