Дарницька ТЕЦ не буде скидати золу в озеро "Гарячка"

Власник Дарницької ТЕЦ компанія "Євро-реконстукція" розробила план модернізації обладнання електростанції, в результаті реалізації якого буде значно поліпшена екологія столичного району Позняки

Як повідомляє "ДС", реалізація плану займе 5 років, однак після закінчення цього терміну скидання золи в технічну водойму, відому під назвою "озеро Гарячка" буде припинено і нині діючий золовідвал Дарницької ТЕЦ перетвориться в зелену зону.

ТОВ "Євро-реконстукція" представила план своїх дій на засіданні робочої групи з вивчення незадовільного екологічного стану та впливу на навколишнє середовище озера "Гарячка" Дарницького району Києва, яке пройшло в середу в Київраді за участю міських депутатів, представників громадських організацій, екологів та науковців . План представив генеральний директор Дарницької ТЕЦ В'ячеслав Селіванов, призначений на цю посаду 1 грудня цього року. До цього він кілька років пропрацював на Бурштинській ТЕЦ, що має схожі проблеми з Дарницькою ТЕЦ, тому він знає, як вирішити конфліктну ситуацію з мешканцями столичного району Позняки, незадоволеними тим, що поблизу їх будинків розташований золовідвал станції.

"Я подібні проблеми вирішував на Бурштинській ТЕЦ", - сказав В'ячеслав Селіванов.

План передбачає три етапи. На першому планується посилити заходи по боротьбі з вугільним пилом, для цього передбачається розпорошувати природний матеріал бішофіт, який добре зарекомендував себе в боротьбі з пилом в промислових кар'єрах.

Однак найбільш трудомістка частина плану - переоснащення котлів Дарницької ТЕЦ з установкою нової системи золовидалення і електричних фільтрів. За словами В'ячеслава Селіванова, протягом 4 років планується встановити нові електрофільтри на котлах №№6-9, які зараз використовують вугілля. Технологічно можлива модернізація одного котла в рік, оскільки повна зупинка станції неможлива - "Київенерго" технічно не зможе опалювати житлову площу в зоні дії Дарницької ТЕЦ - це близько 8% житлової площі в Дніпровському і Дарницькому районах Києва на якій проживає близько 300 тисяч киян. Таким чином протягом п'яти років поетапно буде припинятися подача золошлакової рідкої пульпи на золовідвал.

Дарницька ТЕЦ також уклала угоду про проведення технічного аудиту станції з австрійською компанією Kristoff Group, яка має досвід переоснащення електростанцій в Європі. За словами В'ячеслава Селіванова, Дарницька ТЕЦ та акціонери ТОВ "Євро-реконструкція" поспішають з реалізацією проекту - проектну документацію планується отримати до лютого наступного року, а робочий проект заміни фільтрів буде готовий на початку травня. Гендиректор назвав плани з модернізації амбітними, оскільки терміни робіт дуже стислі.

"Ми перевіримо, в якому технічному стані знаходиться обладнання станції, і потім на підставі цього обстеження зробимо техніко-економічне обґрунтування і розглянемо кілька варіантів подальшої модернізації Дарницької ТЕЦ. Планується відмовитися від рідкого золошлаковидалення, підвищити ефективність і, можливо, перейти на альтернативні види палива, які утворюють менше золи і містять менше сірки, щоб відійти від тих проблем, про які сьогодні говорили ", - зазначив головний спеціаліст-технолог з проектування компанії Christof group Артем Мигура.

Після модернізації Дарницької ТЕЦ зола і шлак не будуть транспортуватися в озеро "Гарячка", їх стануть збирати безпосередньо на станції і вивозити автомобілями та залізничними вагонами для використання в будівництві.

"Уже в наступному році кількість золи та шлаку, які подаються в озеро" Гарячка ", завдяки модернізації лише одного котла знизиться на 30%", - запевнив генеральний директор станції.

Зола, яка утворюється в результаті спалювання вугілля, може служити компонентом для виробництва будівельних матеріалів, тому найближчим часом керівництво Дарницької ТЕЦ активізує пошук партнерів, які зацікавлені в ній.

В'ячеслав Селіванов зазначив на засіданні, що прекрасно розуміє жителів Дарницького району, які проживають в районі золовідвалу і хочуть його якнайшвидшого закриття. Санітарно-захисна зона золовідвала в 2013 році була зменшена з 300 до 150 метрів і в колишній захисній зоні побудовано кілька багатоповерхівок. А зараз прямо в нинішній забороненій санітарній зоні чомусь ведеться будівництво торгового центру "Ашан". "ТОВ Євро-Реконструкція" усвідомлює свою відповідальність за створення безпечних умов роботи Дарницької ТЕЦ. Наша загальна практична мета - закрити і рекультивувати золошлаковідвалу ", - сказав В'ячеслав Селіванов.

Він уточнив, що реконструкція станції буде здійснюватися за рахунок прибутку підприємства, і найближчим часом Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) розгляне проект модернізації Дарницької ТЕЦ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme