UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Чорні скриньки" збитого літака МАУ можуть розшифрувати у Франції, – Пристайко

Такий розвиток подій стане можливим після зустрічі української та іранської сторін, що відбулась сьогодні
 

"Чорні скриньки" збитого літака МАУ можу…
ФОТО: ЕРА

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Зокрема, розшифровка інформації з самописців збитого в січні над Іраном літака МАУ може бути проведена у Франції. Таку думку журналістам глава МЗС України Вадим Пристайко після зустрічі з іранським колегою Мохаммадом-Джавадом Зарифом у Мюнхені в суботу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Не буде відбуватися відкриття та зчитування "чорних скриньок" без України. Це те, про що було чітко домовлено з міністром закордонних справ Ірану. Де фізично це буде зроблено? Там, де є достатні технічні можливості для того, щоб забезпечити неушкоджене зчитування всієї інформації. Це, наприклад, може бути Франція, яка вже запропонувала свої послуги, там дійсно є обладнання та найновіше програмне забезпечення", – сказав Пристайко.

За його словами, Франція є найбільш обговорюваним варіантом. Наразі "лише пару країн" здатні зробити все на належному рівні, адже скриньки дуже пошкоджені. Треба бути особливо обережними, коли йдеться про настільки чутливий політичний підтекст, додав Пристайко.

Він зазначив, що іранська сторона стверджує, що за законом має відкрити їх сама. Але їм нагадали, що 30 днів було достатньо, щоб, як записано в міжнародних договорах, без затримки зчитати інформацію. Якщо цього не було зроблено, то в Ірану, очевидно, немає технічних спроможностей, і вони мають звернутися до когось, у кого вони є.

Щодо суми компенсацій, то було досягнуто домовленості, що Україна очолить процес у переговорах з Іраном. Яка сума буде домовлена між Україною та Іраном, така сама сума буде виплачена всім, включаючи громадян Ірану, поінформував Пристайко. Цифр він не назвав.

Нагадаємо, Україна та ще чотири країни вимагають від Ірану негайно виплатити компенсації родичам загиблих в літаку "МАУ". 

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що для розслідування авіатрощі літака МАУ будуть створені дві команди. 

8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ). Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

20 січня президент України Володимир Зеленський домовився із представником Ірану, що всі залишки збитого  літака перевезуть до України.

2 лютого президент України Володимир Зеленський заявив, що українська сторона наполягає на праві забрати "чорні скриньки" зі збитого біля Тегерану українського літака, у разі їх неповного розшифрування на території Ірану.

4 лютого п'ять країн (Канада, Україна, Афганістан, Швеції і Велика Британія) почали відкрито вимагати від Ірану оприлюднити вміст "чорних скриньок".

14 лютого Міжнародна група з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ наполягала на передачі бортових самописців до Франції для розшифровки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme