Чому Натiвськi спецiалiсти навчать українских військових?

Україна запросила у НАТО додаткову допомогу в поліпшенні стандартів збройних сил і національної гвардії.

Чому Натiвськi спецiалiсти навчать украї…

Раніше повідомлялося, що Україна запросила у НАТО додаткову допомогу в поліпшенні стандартів збройних сил і національної гвардії. Президент України Петро Порошенко заявляв, що збройні сили отримають від країн-членів НАТО матеріально-технічну допомогу і бойову зброю.


Нагадаємо, що у лютому відбулася зустріч секретара Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) України Олександра Турчинова та генерала США Уеслі Кларка. У ході зустрічі обговорювалися  питання військово-технічного співробітництва та перехід української армії на стандарти НАТО.  Зокрема зазначено, щоб українське військо повністю відповідало цим стандартам потрібно виконання таких кроків:



нормативне забезпечення реалізації Державних програм розвитку Збройних Сил України і озброєння та військової техніки;
розвиток термінології у воєнній сфері;
удосконалення системи матеріально-технічного забезпечення військ;
забезпечення повсякденної діяльності військ;
впровадження нормативних документів НАТО;
удосконалення тактико-технічних вимог до озброєння та військової техніки. 
Удосконалюється інформаційне забезпечення Збройних Сил України та структурних підрозділів Міністерства оборони України з питань стандартизації та суміжних видів діяльності. Органом військової стандартизації створено та забезпечується функціонування Фонду нормативних документів Збройних Сил України. планується «поступовий перехід до стандартів НАТО (STANAG)» - до 2019 року. До норм НАТО хочуть привести і структуру генерального штабу Збройних сил України, а також систему військової освіти.


STANAG(Standardization Agreement )-це стандартизаційні угоди, основа для уніфікації ЗС усіх 28 держав-членів НАТО, яких уже прийнято більше тисячі. Їх метою є оперативна сумісність армій країн НАТО, яка необхідна для проведення багатонаціональних операцій та значно підвищує ефективність використання ресурсів.Країни НАТО мають спільні стандарти на все - від калібрів стрілецької зброї до процедури передачі припасів між кораблями на морі, стандартів, які стосуються захисту довкілля, авіаційної безпеки, зберігання боєприпасів чи системи заправки на аеродромах. Одна з угод визначає психологічну роль командувача військового підрозділу та містить цілий посібник, що і як йому належить робити. Одна лише термінологія включає в себе більше десяти тисяч визначень термінів англійською та французькою мовами. Крім військових, в НАТО прийняті також цивільні стандарти.


 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme