Чому медреформа довела Богомолець до лікарняного ліжка

Пристрасті навколо медицини не вщухають. Голова профільного комітету Ради Ольга Богомолець загриміла до лікарні, не підписавши позитивний висновок комітету щодо медреформи

Чому медреформа довела Богомолець до лік…

До цього в.о. міністра охорони здоров'я Улляна Супрун звинуватила Богомолець у блокуванні реформи – мовляв, нардепка відмовилася візувати підписом рішення комітету.

"Робоча група працювала довго і закінчила роботу у понеділок. До робочої групи запрошувалися усі члени комітету. Задумка була така: вони плідно пропрацюють над правками, а безпесередньо на комітеті просто проголосують за них. За вівторок-середу комітет почав розглядати правки знову. Вони за вівторок пройшли з 860 правок 50. З такою динамікою роботи вони б категорично не встигли до вечора середи", - розповів Depo.ua керівник напряму охорони здоров'я "Реанімаційного Пакету Реформ", лікар-педіатр Олександр Ябчанка

Натомість у середу МОЗ вийшло з заявою, в якій пояснили небезпеку.

"Пані Богомолець не прийшла на комітет. Дивна позиція для очільниці профільного комітету. На комітеті Олег Мусій встав і вийшов, до нього приєдналися Ігор Шурма і Тетяна Бахтєєва. Але кворум зберігся, і правки ухвалили. Чисто технічно, аби внести законопроект у Раду, потрібен був підпис голови комітету. Пані Богомолець почала уникати ставити свій підпис, хоча це її обов'язок", - каже Ябчанка.

Втім, підпису так і не домоглися, натомість, саму Богомолець забрала швидка.

Рішення комітету підписал заступниця Богомолець Оксана Корчинська.

Прихильники реформи заполонили Facebook гнівними постами. Адже якщо сьогодні реформу проголосувати не встигнуть, а завтра не збереться потрібна кількість депутатів, реформу відкладуть аж до осені. Отже, противники виграють чимало часу.

До речі сьогодні вони, включно з екс-головою МОЗ Олегом Мусієм вели у соцмережах трансляцію пікету під стінами Верховної Ради за відставку Супрун.

Нинішня версія реформи зазнала числених змін. Зокрема, зникла скандальна норма про співоплатну медицину.

Так, раніше у законопроекті пацієнтам пропонувалося частково оплачувати послуги лікарів вторинної ланки (первинна - терапевт, вторинна - вужчі спеціалісти (лор, ендокринолог, гастроентеролог) і третинної ланки (спеціалізовані медичні інститути). Наразі ці послуги залишилися безоплатними.

Зате залишили принцип "гроші ходять за пацієнтом", коли клієнт сам обирає, у якого лікаря обслуговуватися, відповідно, фінансування виділяється саме цьому закладу.

Зберігається і гарантований пакет медичних послуг та ліків - препаратів, які пацієнт отримує безкоштовно.

Функції контролю та переведення коштів медичним закладам виконує Національна служба здоров'я.

А от субвенції на місця замінив єдиний пул фінансування (держава централізовано переводить гроші за пацієнтом, а не віддає їх на місця).

Чого Богомолець проти

Перше, проти чого ратувала голова комітету, і що наразі залишилося в історії, - це введення співоплати. Натомість вона пропонує зробити ставку на загальному медичному страхуванні.

Запровадження міжнародних медичних протоколів Богомолець вважає передчасним (наразі їх введено постановою Кабміну, але після комітету цю норму з закону прибрали).

"У своєму новому законі МОЗ пропонує лікарям читання онлайн протоколів англійською мовою. А насколько це відповідає нашим реаліям? Сельські ФАПи не забезпечені елементарним обладнанням, не те, що комп'ютери. А у багатьох лікарів є необхідний рівень англійської для перекладу цих протоколів? Кем і чем буде захищений пацієнт від помилки лікаря, який може стоїть йому життя?" - зазначила Богомолець в інтерв'ю lb.ua.

Національна ж служба здоров'я, за її словами, потенційне джерело корупції.

Але головним каменем спотикання видаються субвенції, скасування яких прихильники реформи вважають найбільшим досягненням і суттєвим кроком для реформування галузі. Більше того, бояться, що їх таки спробують залишити, якщо законопроект не приймуть.

У пресі Богомолець задавалася відкритим питанням, як без субвенцій вдасться вижити регіонам. Тож її позиція очевидна.

До речі, сама очільниця комітету наразі стверджує, що підтримує реформу, а голова МОЗ розповсюджує про неї брехню.

"В.О. міністра МОЗ та МОЗ свідомо розповсюджується інформація, що не відповідає дійсності. Сьогодні - стосовно блокування реформ та відмови підписувати висновок профільного комітету. До мене від представників міністерства запитань щодо того, коли буде завізована таблиця з правками не надходило!" - стверджує очільниця комітету.

За законом, очільник комітету справді зобов'язаний підписати прийняте ним рішення, втім, терміни, в які це треба зробити, не прописані. Вочевидь, саме на цьому аспекті вирішила зіграти пані Богомолець. Доречі, за даними "Української правди", з Ради очільницю комітету забрала швидка, яка, за непрямими даними, належить запеклому опоненту Супрун, директору Інституту серця Борису Тодурову.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme