Ейзенштейн замість Дня Соборності: Чи варто українцям обурюватися дудлом Google

Вчора, 22 січня, українці відзначали День Соборності, однак Google відзначив зовсім іншу дату

Журналіст відділу "Життя"
Ейзенштейн замість Дня Соборності: Чи ва…

Наразі у мережі обурюються тим, що замість важливого для українців свята згадали про день народження радянського режисера і сценариста Сергія Ейзенштейна.

Ейзенштейн народився у Ризі, працював здебільшого у Москві, наразі ж є визнаним класиком світового кінематографу.

Робота Ейзенштейна "Броненосець Потьомкін" про російську революцію 1905-го отримала безліч регалій. Так, у 1954-му році фільм втрапив у список 12 найкращих фільмів всіх часів і народів, складений у Брюсселі за оцінками кінокритиків.

Також регулярно фігурує у рейтингу найбільш значимих картин за версією британського журналу Sight & Sound, мігруючи між третьою та сьомою сходинками.

У 2010-му здобув "бронзу" від британського журналу Empire, який оприлюднив "100 кращих фільмів світового кінематографу" (за виключенням англомовних).

Ейзенштейн був більшовиком, служив у Червоній армії, 1918 - 1920 роки провів здебільшого у агітпотязі, об'їхавши чималу частину тодішньої країни. Працював художником-декоратором.

Під час Другої світової виступив по радіо США з промовою To Brother Jews of All the World (Браттям-євреєм з усього світу), закликаючи англомовних євреїв приєднуватися до боротьби з нацизмом.

До окупованої більшовиками України Ейзенштейн мав посереднє відношення. Хіба що зйомки "Броненосця Потьомкіна" проходили в Одесі і, якщо дуже хотіти, можна стверджувати, що режисер прославив українське місто на весь світ.

І хоча цього недостатньо, перед тим, як обурюватися, варто знати, що автори дудлів (картинки для Google) мало орієнтуються на офіційні і знакові дати кожної окремої держави.

Більшість дудлів створюється для всього світу, лише інколи - для однієї або кількох країн. Далеко не завжди Google звертає увагу на офіційні і серйозні історичні дати. Здебільшого у фокусі - дні народження людей, які стали міжнародними символами або відомих митців.

Зокрема, так вшановували Клода Моне.

А так - графіка Теодора Кіттельсена.

Щодо Ейзенштейна, його дудл теж був міжнародним і охопив чималу кількість країн.

"Сьогодні ми відзначаємо 120-те день народження Сергія Ейзенштейна, віддаючи данину його новаторській техніці", - йдеться на офіційній сторінці ресурсу.

Тож ображатися на Google через наявність дудлу, в тому числі, на екранах українських користувачів не надто логічно.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme