Чому "Диванна сотня" може спати спокійно

Крики "диванної сотні" про те, що і Захід і Москва викручують Україні руки, змушуючи провести на Донбасі вибори, легітимізувавши таким чином терористів, є лише частиною інформаційної війни

Чому "Диванна сотня" може спати спокійно…

В останні дні в Україні все гучніше лунають заяви про те, що ЄС разом з США змушують Україну виконувати мінські угоди в односторонньому порядку. Так, днями одне поважне видання, посилаючись на інформацію з власних джерел, написало розлогий матеріал про те, що пришвидшення Конституційної реформи щодо децентралізації здійснюється лише для того аби провести на окупованій частині Донбасу місцеві вибори беззастережно до того, чи буде припинення вогню, відведення важких озброєнь, контроль над російсько-українським кордоном, тощо. На цьому начебто наполягають і ЄС і США, які втомилися від українського питання. Звісно все це "зрада" і "злив". Відлуння підхопили різнобарвні бійці диванної сотні, що базуються у соцмережах, що надало інформаційній хвилі більшої потуги.

Насправді ж всі крики про викручування Україні рук є лише інформаційною кампанією, що взяла старт з офіційної заяви партії "Опозиційний блок", що колись називалася Партією регіонів. На яку державу працюють ці поважні пани нагадувати, здається не варто. Так, 24 червня Оппоблок оприлюднив заяву, в якій закликав українську владу "незалежно від реалізації пунктів про припинення вогню і відведення озброєнь, розпочати виконання тих пунктів Мінських угод, які Україна може виконати в односторонньому порядку".

Буквально в той же день ЗМІ з посиланням буцімто на слова єврокомісара Йоганеса Гана, що ЄС переконує українську владу "надати Донбасу особливий статус якнайшвидше - не чекаючи, поки РФ та підконтрольні Росії бойовики виконають свою частину Мінських домовленостей".

Чому "Диванна сотня" може спати спокійно - фото 1

Через недотримання бойовиками ДНР і ЛНР Мінських угод про припинення вогню, українським військам доводиться постійно вступати в локальні військові конфлікти з терористами

Згодом, правда, речниця Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні Майя Коcьянчич цю інформацію спростувала, заявивши, що "ніяких змін в політиці ЄС немає" і, відповідно, немає вимог до України надати так званим "ДНР" та "ЛНР" особливий статус до того, як будуть виконані пункти Мінських домовленостей щодо припинення вогню та проведення виборів.

Отже, маємо таку собі інформаційну кампанію, що не має під собою жодного фактологічного підґрунтя. Як бачимо жодної офіційної заяви з подібними вимогами для України не спостерігається ані від ЄС, ані тим більше від США. Так, про необхідність проведення виборів в окупованому Донбасі говорили давно і говорять зараз, але виключно відповідно до законів України. І цілком очевидно, що забезпечити проведення таких виборів за відсутності контролю української держави над окупованими територіями геть неможливо ані юридично, ані технічно. А враховуючи чергове загострення збройного протистояння на Донбасі, що фіксується від початку літа та невдалого наступу терористів на Мар'їнку, підстав говорити, що щось зміниться до дати проведення місцевих виборів так само немає жодних підстав.

Всі прекрасно розуміють, що другі мінські угоди на цю мить існують лише на папері і розв'язати конфлікт на Донбасі вони не можуть уже ніяк, адже навіть найпростіші перші два пункти - припинення вогню та відведення важкого озброєння не виконуються зараз, як, за великим рахунком не виконувалися, протягом усього життя "Мінська 2".

Отже "диванні бійці" дарма підхоплюють галас про те, як нас зливають ЄС та США. Адже вуха цієї інформаційної хвилі, як завжди, стирчать з-за кремлівського паркану. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme