Концерт єдності: Чому американці платять бюджетні гроші за виступ путінських посіпак

У США розгорівся скандал: активісти намагаються зірвати виступ активних адептів Кремля Валерія Гергієва і Дениса Мацуєва у Вашингтонському кафедральному соборі. Особливе обурення викликає те, що виступ частково фінансується з державного бюджету

Концерт єдності: Чому американці платять…

Користувачі соцмереж публікують гнівні пости і закликають бойкотувати шоу.

"Яка ганьба... Чому платники податків сплачують за концерт російської пропаганди у Вашингтоні?", "Не йдіть на цей так званий концерт єдності. Росія - це мистецтво війни. Нагадує мені, як Валерій Гергієв минулого року диригував оркестром Маріїнського театру на руїнах сирійської Пальміри", - пишуть користувачі у Twitter.

Подібний скандал у англомовному світі не вперше. Так, два роки тому у Торонто скасували концерт піаністки Валентини Лисиці, яка підтримувала путінську агресію. Жінка мала виступати разом з Симфонічним оркестром Торонто, але музиканти погребували ділити з нею одну сцену.

"Ми - одна з найважливіших культурних інституцій Канади і наш пріоритет – бути на сцені заради музичний шедеврів, але не для того, що підтримувати чиїсь глибоко образливі думки", - заявив тоді керівник оркестру Джефф Мелансон.

Зазначимо, що скасування концерту тоді набуло розголосу, а дуже скоро Лисиця гайнула виступати в окупований Донецьк.

Втім, особливої пильності приклад не навчив.

"ТІНЬОВИЙ МІНІСТР РОСІЇ" ПІДКОРЮЄ США

До Вашингтона держижер Гергієв і піаніст Мацуєв гастролювали країною вже 10 днів, а тур назвали "найграндіознішою подією сезону". 29 жовтня музиканти виступили у Стенфорді, 30 – у Коста-Месі, 1 листопада – у Лос-Анджелесі, 2 – у Девісі… Бити ж в набат американці почали лише напередодні концерту у Вашингтоні.

Обидва музиканти підписали лист на підтримку окупації Криму і неодноразово озвучували в пресі антиукраїнські позиції.

"Зараз ми чуємо відверто фашистські гасла. Вони звучать в Україні з вуст людей, які вже майже прийшли до повного контролю над країною. І ось це "майже" є головним словом, головним питанням дня - чи зможемо ми не допустити тієї міжусобиці, що розповзається по Україні", - говорив Валерій Гергієв в інтерв'ю російським ЗМІ ще у 2014-му.

І в даному випадку навряд чи йдеться про одурманеного кремлівською пропагандою генія. Як незмінний вже 20 років директор Маріїнського театру, Гергієв продумано зайняв пропутінську позицію, за що отримав доволі жирні гранти і дотації з російського бюджету. Наприклад, у 2009 саме він реорганізував Міжнародний конкурс ім. Чайковського, причому, особливо не економлячи. Деякі експерти навіть називають Гергієва "тіньовим міністром культури".

Що ж до Мацуєва, вже після підписання лихозвісного листа, піаніст поспішив підтвердити: його намір і позицію зрозуміли правильно.

"Росія виступає винятково з миротворчими і дружніми намірами по відношенню до України, як і має бути, коли йдеться про братні народи", - сказав музикант у березны 2014-го.

У 2012-му Мацуєв був довіреною особою Володимира Путіна на виборах 2012-го. У 2016-го президент Росії нагородив відданого піаніста орденом IV ступеня.

ВИСТУПАЛИ У США ЗА НАРОДНІ ГРОШІ

Виступ одіозних музикантів у Вашингтоні з поетичною назвою "Концерт єднання" фінансували американські організації – зокрема, Центр Кеннеді з театральних мистецтв, Вашингтонська агенцій театральних мистецтв, Вілсонський центр Кеннанського інституту. Остання організація частково живе на бюджетні гроші.

В робочому архіві центрів і фондів – активна кооперація з російським посольством і проросійськими спільнотами.

Наразі у США обурюються: чому, накладаючи економічні санкції, люди допускають, аби путінська зараза розповзалася на культурному фронті та ще й за їхні гроші.

І це при тому, що активісти вже неодноразово привертали увагу громадськості до пропутінських, а значить і людиноненависницьких поглядів Гергієва.

МАЦУЄВ І СКЕЛЕТИ

Зокрема, у 2013-му році під час відкриття сезону Лондонського симфонічного оркестру під керуванням Гергієва на сцену вийшов активіст Пітер Тетчелл, який виступив з осудженням підтримки дерижером путінського режиму. Протестував Тетчелл головним чином проти переслідування геїв на Росії і закону про "пропаганду гомосексуалізму".

Активісти вийшли на пікет і восени 2015-го.

"Гергієв підтримує війну в Україні", - йшлося на пікетах мітингувальників.

Загалом протести через виступи Гергієва і Мацуєва - вже не сенсація.

Так, рік тому група Arts Against Aggression влаштувала пікет у стилі фільмів жахів Putin&Matsuev house of horrors. Гостей зустрічали скелети з інформацією про те, скільки людей в Україні вже вбила путінська машина.

Зусилля активістів дають ефект, але радикально ситуацію не змінили.

Адже путінську позицію музикантів часто ігнорують. Зокрема у 2015-му Гергієв став головним диригентом Мюнхенського філармонічного оркестру. Мовляв, нічого особистого, усе - нібито з чистої любові до мистецтва. Але тут очевидна дія російського лобі і потужної пропагандинстської машини, у яку закачують мільйони і яка, в тому числі, втовкмачує світу, що Гергієв і Мацуєв - вершина мистецтва.

А ще очевидна необхідність розкручувати українських діячів, які адекватно дивляться на події і спроможні донести світу правду.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme