Чистка ноутбука або робота без пилу

По ходу експлуатації на кулери лептопів осідає пил.При критичному кількості дрібних частинок ефективність системи охолоджувальна здатність знижується, ноутбук починає перегріватися і погано працювати.Щоб цього уникнути, слід регулярно проводити чистку пристрою всередині

Журналіст відділу новин
Чистка ноутбука або робота без пилу…

Що потрібно, щоб очистити внутрішніх поверхонь лептопа?

 

Проведення такої процедури не вимагає наявності особливих навичок. Досить вміти користуватися пінцетом і викрутками. Крім цього знадобиться:

  • олівець і аркуш паперу або смартфон з хорошою камерою для фіксації місць установки демонтованих деталей;
  • набір щіточок різного розміру;
  • пилосос (спеціальний клавіатурний або звичайний з вузькою насадкою).

Додатково рекомендується підготувати клини-розпірки, вставки-медіатори з пластмаси. Перед розбиранням краще вивчити інструкцію по лептопу. Це вбереже частини корпусу від поломки фіксуючих засувок.

 

Процес розбирання ноутбука

 

Перш ніж розібрати корпус, слід пройтися пилососом по зовнішніх поверхнях і стиках. Після цього потрібно дотримуватися такого алгоритму:

  1. Зняття акумулятора (якщо він знімний).
  2. Демонтаж кришки - для цього необхідно попередньо відкрутити гвинти.
  3. Процедура відключення всіх шлейфів,витяг знімних карт (наприклад, ОЗУ).
  4. Витяг клавіатури (ноутбуки із закритою клавішній панеллю вимагають попереднього зняття кришки), тачпада.

Всі операції слід виконувати акуратно,щоб не обірвати з'єднувальні дроти. Після розбирання корпусу потрібно зняти материнську плату.Для цього слід викрутити гвинти, від'єднати кабель, що ведуть до портів USB, екрану, клавішах на корпусі. Потім системну плату необхідно витягти,покласти в перевернутому вигляді (кулер закріплений на зворотному боці "материнки").

 

Процедура видалення пилу

 

https://lh3.googleusercontent.com/BIJMMbKfaaKozI6pCIXFzpkpocPrgvTKkCO9GTY0DP7k7wqXiE6MzeOelrBtWKQFP0eQU03txc471bkXeOe8H52PZe7NSeZAYmtvcwFh-0MywftoqHfT-X0UGFOVRFuJLNjcHRf-

 

Для демонтажу кулера необхідно від'єднати його від харчування, викрутити фіксують гвинти. Частину, що залишилася на платі пил потрібно видалити щіточкою. Щоб очистити кулер, слід застосовувати пилосос. При цьому необхідно притримувати вентилятор.

 

Іноді пил між ребрами радіатора неможливо видалити пилососом. У такій ситуації застосовують балончики зі стисненим повітрям. Такий пристрій можна придбати в комп'ютерному магазині. Після цього слід пальцем штовхнути вентилятор. Якщо він рухається туго, потрібно зняти захисний кожух і почистити крильчатку. Після чищення кулера пил видаляється з інших елементів(процесора,відеокарти і т. Д.), Проводиться зворотна зборка.

 

Особливості догляду за ноутбуком

 

Чистити лептоп слід не рідше 1 разу на рік. У разі несвоєчасного чищенні ноутбук може вийти з ладу. Якщо необхідно змінити термопасту, краще звернутися до професіоналів. Лептоп слід ставити на рівні тверді поверхні. Такий захід забезпечить ефективну роботу кулера.

 

Алгоритм розбирання різних лептопів може відрізнятися. Це обумовлено індивідуальною конструкцією різних моделей пристроїв. Детальну інформацію про обслуговування ноутбуків можна знайти на сайтах виробників (наприклад, acer.ua).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme