Чим зайнятися у вихідні 3-4 квітня

Якщо ви сучасна людина в сучасному місті, питання, чим зайняти себе на вихідні є одним з найбільш непростих. Навіть коли у вас на розваги достатньо грошей

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Чим зайнятися у вихідні 3-4 квітня…
Фото: depositphotos.com

Тому щоп’ятниці Depo.ua підкидатиме вам кілька варіантів. Всі вони перевірені нашими авторами особисто. Може вам з того переліку нічого й не підійде, а може знайдете кілька ідей, як урізноманітнити вихідні. 

Що почитати: "Історія втечі і повернення", Елена Ферранте

книжки елени ферранте

Цикл "Моя неймовірна подруга", "Історія нового імені" та "Історія втечі і повернення" італійської письменниці Елени Ферранте розповідає історію двох подруг - Ліли і Лену. Коли починається ця розповідь, вони живуть в Неаполі 50-х років, в районі для бідних. Їхні родини настільки малозабезпечені, що дівчата не можуть здобути повну середню освіту. До того ж суспільство і не чекає від них освіченості, адже головна мета жінки - вдало вийти заміж, бути хорошою господинею і народжувати дітей.

Лілу та Лену закохуються в хлопців, але про тихе життя економної домогосподарки - тіні свого чоловіка - вони не мріють. Ліла - дуже талановита до навчання і все схоплює на літу. Елена натомість дуже наполеглива і великим трудом досягає того, що Лілі вдається граючі. Їм обом то прочать блискуче майбутньє, то вважають їх непутящими. 

Дівчата дорослішають, в них з'являються свої сім'ї, а світ навколо змінюється. В Італії набувають популярності комунізм і фемінізм, Ліла і Лену занурюються у вир політичних і культурних подій. При цьому в особистому житті одна не може зрозуміти, чому вона досі нещаслива, адже в неї все є. А друга наполягає, що в неї все так як треба, при тому, що її життя - суцільна трагедія. 

Дружба, яку Ліла і Лену несуть скрізь роки, подекуди виглядає дуже дивно. Одна з подруг постійно мучається від заздрощів і все житя порівнює себе з іншою, часто не в свою користь. Друга, видається, просто не може пережити, коли в її подруги щось краще ніж у неї і постійно знецінює її досягнення. Чи просто хоче її захистити? 

Елена Ферранте в 2016 році увійшла до списку 100 найвпливовіших людей планети за версією журналу Time, а її романи видані 40 мовами.

Що подивитися: Загадкова історія Бенджаміна Баттона

Це той випадок, коли фільм перевершив книжку. Коротке однойменне оповідання Френсіса Скотта Фіцджеральда сценарист Ерік Рот перетворив на 200-сторінковий сценарій, який описує 80 років життя незвичайної людини.

Бенджамін Баттон (Бред Пітт) живе в зворотному порядку - в 1918 році він народжується старим і кожного дня молодшає. Закохується в десятирічну Дейзі (Кейт Бланшетт) і це все тільки ускладнює, адже коли він стає молодшим, поступово перетворюючись на дитя, вона навпаки дорослішає. 

Це захоплююча і зворушлива філософська історія

Що приготувати: Сирне суфле в духовці

Ніжний десерт, який легко готувати. Якщо ви не вживаєте цукор, його можна замінити ложкою протеїну або сухого молока і ложкою меду чи солодких сушених ягід. 

Беремо 250 грамів нежирної сиркової маси, по 50 грамів вершкового чи кокосового масла і цукру, 3 яйця, пакетик ванильнього цукру і ще по 2 чайні ложки масла, цукру і цукрової пудри.

Формочки для суфле змастіть 2 чайними ложками масла і посипте 2 чайними ложками цукру. 

Масло перетріть з цукром і жовтками, вмішайте сир і обережно перемішайте цю масу зі збитими з ванильним цукром в круту піну білками. Отримане тісто викладіть у формочки, не доходячи одного сантиметру до краю. Поставте формочки в жаропрочну форму, налийте у форму гарячої води, так щоби доходила до середини формочок і поставте запікатися в розігріту духовку приблизно на пів години. Готовий десерт посипте цукровою пудрою.

Прекрасно смакує і холодним і теплим.

Куди піти: Фотографувати своє місто

Вибір розваг під час локдауну суттєво зменшується, зате з'являється більше поле для творчості.

Якщо ви давно живете в своєму місті, то помічали, як воно змінюється. Один район вже не впізнати, а інший ніби застряг в часі. У вас з'явилися нові улюблені місця, а старі кудись вже зникли. На пустирі виріс новий дім, а старовинний будиночок з красивою ліпниною от-от знесуть.

Добре би все це зафіксувати для себе і для історії. Тому беріть фотоапарат чи свій смартфон і гайда на фотополювання. Через кілька років, коли про коронавірус залишаться одні згадки, ви раптом знайдете в себе в архівах ці фото і здивуєтеся, як сильно змінилися за цей час і місто, і ви.

Сподіваємося, що ці зміни вам сподобаються.

Передбачення на наступний тиждень: Щоб зробити людині добре не обов'язково чекати, доки їй стане погано

Головне фото: depositphotos.com

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme