Україні загрожує епідемія поліомієліту

У Міністерстві охорони здоров'я підтвердили спалах поліомієліту в Україні

Україні загрожує епідемія поліомієліту…

Сертифікована ВООЗ лабораторія підтвердила, що відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил, захворювання двох дітей на Закарпатті прирівнюється до спалаху поліомієліту. Як повідомили у прес-службі МОЗ, захворювання дітей було викликано вірусом похідним від вакцинного штаму, також підтверджено циркуляцію вірусу.

Вчора начальник головного управління Державної епідеміологічної служби Закарпатської області Володимир Маркович заявив, що діагноз не підтвердився у жодної з 12 осіб, які звернулися до лікарів із симптомами, схожими на поліомієліт.

"На сьогодні у двох дітей з симптомами гострого млявого паралічу були відібрані проби для проведення аналізів, які б виключили або підтвердили діагноз поліомієліту. Результати дослідження проб, проведеного у столичній лабораторії, підозру не підтвердили. Сьогодні надійшли результати повторного аналізу, зробленого в лабораторії ВООЗ у США. Вони виявили, що пацієнти мали контакт з циркулюючим вакцинним спорідненим поліовірусом. Це живий вірус, який не містить патогенних властивостей, він живе й розвивається в організмі невакцинованої людини", - заявив він.

Про підтвердження випадків поліовірусу cVDPV1 у двох дітей із Закарпатської області стало відомо 28 серпня. Одній дитині - чотири роки, іншій - 10 місяців. Обидві не були вакциновані від поліомієліту.

Вірус проникає до організму через рот і потрапляє до кишківника. У деяких випадках він вражає нервові вузли в спинному мозку, викликаючи параліч на все життя.
У ВООЗ не виключають, що вірус міг поширитися на інші регіони України.

"Циркуляція cVDPV сталася через низький рівень імунізації в Україні після 2008 року", - сказано на сайті ВООЗ.

У 2014 році менше половигни (49%) українських дітей отримали всі необхідні вакцини проти поліомієліту. А цього року через брак вакцини щеплення отримали лише 14% малюків віком до одного року.

"ВООЗ та ЮНІСЕФ підтримують Міністерство охорони здоров'я України у забезпеченні нагальної та категоричної реакції", - заявляє організація.

У ВООЗ кажуть, що швидко зупинити поширення вірусу може загальна імунізація за допомогою оральної вакцини ОПВ.

Там також просять не їздити до вражених поліомієлітом територій, не пройшовши перед цим вакцинації.

Лікар Комаровський через дітей, хворих на поліомієліт, назвав чиновників Квіташвілі інопланетянами

Відомий сімейний лікар Євген Комаровський прокоментував новину щодо захворювання двох дітей з Закарпаття поліомієлітом

"Колеги в Раді і МОЗ! Якби ви перестали з'ясовувати стосунки - хто з вас більший реформатор, а просто почитали б перед сном підручник інфекційних хвороб, то ви б дізналися, що паралітичний поліомієліт виникає у 0,1-1% хворих. А це означає, що коли незабаром 2 дитини з паралічами, то як мінімум ще 200 перенесли безсимптомні, абортивні і непаралітична форми - але вони ходять, спілкуються, поширюють вірус. А ще ви б подумали про те, що у нас практично немає лікарів, які бачили поліомієліт, тому своєчасно поставити діагноз і ізолювати хворого шансів небагато. Схоже у нас у владі інопланетяни. Схоже, тексти до них не доходять", - наголосив Комаровський.

Пізніше лікар додав, що комітет Ради таки обговорить сьогодні тему поліомієліту і навіть запросив на своє засідання директора представництва ВООЗ в Україні.

Через випадки поліомієліту на Закарпатті в Раді збереться профільний комітет

Радник президента України, народний депутат Ольга Богомолець повідомляє, що парламентський комітет із питань охорони здоров'я розгляне екстрену ситуацію у зв'язку зі спалахом поліомієліту

На засідання комітету запрошена голова Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Доріс Нітцан.

На Закарпатті не погодились із Квіташвілі щодо поліомієліту

Інформацію про випадки поліомієліту на Закарпатті, яку сьогодні поширив міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі, в області не підтверджують. 

Натомість в області цьогоріч підтверджені два випадки гострого в'ялого паралічу (ГВП), симптоми якого схожі на поліомієліт. Обидва випадки стосуються дітей ромської національності, які проживають у різних поселеннях.

Випадки гострого в'ялого паралічу в Закарпатті фіксували й торік. Зокрема в трьох закарпатців, також із ромських таборів краю.

Подібний діагноз через схожіcть підтверджується або спростовується тільки лабораторними методами, наголошують лікарі, причому поза межами області. І в закарпатських випадках саме лабораторні дослідження показали діагноз ГВП.

Підтвердились два випадки поліомієліту на Закарпатті, - Квіташвілі

Нагадаємо, 1 вересня міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі повідомив, що в Закарпатській області зафіксували два випадки захворювання дітей на поліомієліт. За його словами, одній дитині - чотири роки, а іншій - десять місяців. Міністр поінформував, що діти не були вакциновані.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme