Червоні черевики: Навіщо жінки діляться страшними історіями в мережі

Вчора, 4 червня, мережею почали ширитися страшні розповіді і згадки жінок та дівчат про насилля з боку чоловіків під хештегом "червоні черевики"

Червоні черевики: Навіщо жінки діляться…

Depo.ua вирішив розібратися, що це за флешмоб і чому він присвячений.

Що таке фемініцид і чому червоні черевики стали ознакою насилля над жінками

4 червня – це день Всесвітньої акції проти фемініциду. Саме так називається явище, коли злочин скоюють на ґрунті ненависті за ознакою гендеру, статі. В цей день жінки діляться своїми історіями та одягають червоне взуття, аби нагадати, що гендерній нерівності не місце у сучасному світі.

Цю акцію започаткувала Еліна Шові – художниця з Мексики. Вона виставила червоні черевички перед консульством Мексики в Ель-Пасо на знак протесту проти масових вбивств жінок (фемініцидів), домашнього і сексуального насилля проти жінок. До цього спонукала трагедія, що трапилася з її сестрою – з жінки познущався чоловік, а потім вбив її. Серед виставленого Шові взуття були і черевики загиблих від рук чоловіків дівчат...

Акція отримала назву Zapatos Rojos (Червоні черевики) і стала закликом до солідарності між жінками і дівчатами, які зіткнулися з насильством. Ця акція почала жити і в мережі, де жінки діляться моторошними історіями про насилля, аби запобігти новим випадкам і попередити інших жінок про небезпеку.

Художниця розповіла, чому обрала саме такий символ цієї акції – червоне взуття. На думку Еліни, саме червоні черевички символізують відсутність (загибель). Червоний колір символізує пролиту кров, проти водночас, червоний є символом кохання.

З 2009-го року 4 червня щорічно жінки по всьому світу одягають червоне взуття, аби висловити свій протест проти насилля. Жінки діляться світлинами у мережі та розповідають свої особисті історії, які мають привернути увагу до фемініциду.

Якими історіями жінки діляться в мережі в День червоних черевичок

Жінки зі всього світу пишуть свої історії під хештегом #RedShoes, а українки обрали український синонім – #ЧервоніЧеревики. Наводимо історії жінок, які змушують задуматися над такою гострою проблемою сучасного суспільства як фемініцид.

Ті жінки, які не можуть поділитися своїми історіями чи, на щастя, не мають їх, на знак солідарності діляться світлинами червоного взуття.

А знаєте, що найжахливіше? Зараз важко зустріти дівчину чи жінку, у якої нема історії про насилля...

 

 

 

Нагадаємо, безліч світових зірок взяли участь у флешмобі Black Lives Matter.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme