UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Через кліматичні зміни в Україні може скоротитися літо

Поки на південному, північному полюсах і в Гімалаях тануть льодовики, а вчені з усього світу спантеличені глобальним потеплінням через парниковий ефект, - в Україні кліматичні зміни можуть викликати помітне похолодання

Про це розповіла доктор фізико-математичних наук в області метеорології Вазіра Мартазінова, передає Depo.ua з посиланням на ТСН.

"Літо, в порівнянні з попередніми роками і століттями, стислося. Тепер воно триває не три місяці, а два", - розповіла вона. 

Мартазінова каже, що це викликано зсувом весни, яка тепер займає половину червня, і ранньої осені, яка починається вже з середини серпня. 

Про це метеоролог говорила ще восени 2018-го. За її словами, сучасні літні і зимові сезони скорочуються, а перехідні весна і осінь, навпаки, збільшуються. 

"Це відбувається через сучасні кліматичні умови. Тобто, вересень починається вже з 16 серпня, і осінь, по суті, починається з цього дня. Літо ж навпаки починається пізніше - з середини червня. Тобто літо фактично зараз йде два місяці. А весна тягнеться довго-довго. Осінь також стає довгою, але вона м'якша, ніж весна", - говорила Віра Мартазінова на прес-конференції Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту ГСЧС України та НАН України. 

Важливо, що кліматичні зміни і глобальне потепління, викликані підвищенням у атмосфері рівня вуглекислого газу, твердих аерозольних часток і сажі, можуть мати різний вплив в різних частинах планети. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme