Війна та мир: чим порадують столичні театри в новому сезоні

ДеПо вирішив дізнатися, що підготували київські театри для своїх глядачів, чи вплинула війна на репертуар і як театри можуть допомогти українському народу

Війна та мир: чим порадують столичні теа…

Національна оперета відкриє ювілейний 80-й театральний сезон 14 вересня гала-концертом, на який, до речі, всі квитки вже розкуплені. У Національній опереті обіцяють, що концерт сподобається як досвідченому, так і пересічному глядачеві, повідомляє ДеПо.

У новому сезоні нас порадують прем'єрами. Зараз активно ведеться робота над постановкою відомого бродвейського мюзиклу «В джазі тільки дівчата» Дж. Стайна. Варто відзначити, що останнім часом Національна оперета стала частіше ставити мюзикли, які давно затребувані за кордоном. У минулому театральному сезоні було неможливо потрапити на мюзикли «Цілуй мене, Кет» і «Мадмуазель Нітуш».

У кожному сезоні Оперета радує музичними постановками і дітей. Цього разу в планах керівництва поставити музичну виставу за мотивами казки С. Маршака «Кицькин дім».

Любителів класичної оперети порадують твором І. Кальмана, а от яким саме, поки залишається загадкою. Нагадаємо, що в репертуарі театру є три оперети Кальмана: «Містер Ікс», «Сільва» і «Фіалка Монмарта».

Національна оперета не ігнорує події на Сході України, тому 19 вересня театр спільно з Університетом банківської справи Національного банку України проведе благодійний захід із метою збору коштів на потреби української армії для захисту Вітчизни, збереження незалежності та територіальної цілісності України.

31 жовтня у театрі стартує проект «Вечір мюзиклу», а 28 листопада любителів класики порадують симфонічним концертом «Від Баха до Оффенбаха». З нагоди 80-річчя з дня заснування Національної оперети колектив готує грандіозну святкову програму Bravo l'Operette!, насолодитися якою глядачі зможуть 19 грудня. А напередодні Нового року публіку чекає вже улюблений новорічний проект, присвячений музичній спадщині композиторів сім'ї Штраусів.

ФОТО: прес-служба

Національна опера України ім. Т. Г. Шевченка відкриє 147-й театральний сезон класичною оперою М. Лисенка «Наталка-Полтавка». Саме після відкриття нового сезону керівництво театру буде вирішувати, якими прем'єрами театр порадує любителів опери та балету і хто із зарубіжних гастролерів приїде в Україну з концертами. Про благодійні заходи на підтримку України буде оголошено окремо.

Національний театр української драми ім. Івана Франка відкрив 95-й сезон виставою «Назар Стодоля» за п'єсою Тараса Шевченка. Гроші, зібрані під час спектаклю, пообіцяли передати українській армії. 

Як розповіли в прес-службі театру, актори намагаються брати активну участь у нинішніх подіях, підбадьорювати військових. Регулярно виступають у госпіталях перед пораненими захисниками. Так, 20 вересня Анатолій Гнатюк, Лариса Руснак та Сергій Калентай відвідають госпіталь прикордонників. 

Крім того, театр планує виділяти безкоштовні квитки для українських військових. Кажуть, для цього достатньо подати заявку керівництву.

Є й акції для біженців. На частину вистав планують запрошувати дітей зі Сходу. А 18 жовтня для них безкоштовно покажуть п'єсу «Бременські музиканти».

Творчі плани не менш масштабні. У програмі сезону - 6 прем'єр. Глядачів запрошують на п'єси «Хазяїн» за Карпенко-Карим, «Ерік XIV» за Стринбергом, «12 стільців» за Ільфом і Петровим, «Лис» за Островським, «Дівка на виданні» за Маковеєм.

Серед прем'єр є і спектакль, присвячений подіям Революції Гідності. Так, воскресити в пам'яті атмосферу минулої зими театралам пропонують на виставі «Щоденники Майдану».

ФОТО: Facebook

Національний театр російської драми ім. Лесі Українки відкриття сезону 12 вересня також зробив благодійним. Першим спектаклем осені-2014 вже традиційно став «Камінний господар» за Лесею Українкою. Гроші з проданих квитків планують перерахувати на допомогу армії. Також у театрі розповіли, що самі актори активно займаються благодійністю, збираючи гроші і речі для поранених військових.

У репертуарному плані на сезон - три прем'єри. 4 жовтня вперше покажуть виставу «Над прірвою» з віковим обмеженням від 16 років. 10 жовтня відбудеться прем'єра комедії «Потрібен брехун!» за п'єсою Дімітріса Псафаса, а 17 жовтня любителі мистецтва побачать постановку п'єси Наталії Птушкіної «Ненормальна». У зв'язку з останніми подіями репертуар не змінювали, нових п'єс на злобу дня не планують - кажуть, затвердили всі вистави ще минулої весни.

Театр на Подолі відкрив сезон 11 вересня театральним буриме «Вернісаж на Андріївському», який трупа позиціонує як спектакль-флешмоб.

У новому сезоні заплановано три прем'єри - 11 листопада театр представить виставу «Ліс» за Островським, а на початку 2015 - п'єси «Білий пароплав» за Айтматовим і «Тобі» Віталія Малахова. Також театр, можливо, презентує п'єсу «Матінка Кураж», однак через складну фінансову ситуацію в країні ця прем'єра під питанням.

Колектив театру намагається брати участь у житті України. 5 вересня актори відвідали табір для переселенців, зібравши для них речі та медикаменти. Крім того, біженців безкоштовно запросять на виставу «Лист Богу».

ФОТО: прес-служба

Трупа виступає і у військових госпіталях, спілкуючись із пораненими солдатами. Актриси театру Олександра Пашкова і Анна Тамбова планують виступити на збірному благодійному концерті, де відбудеться збір коштів для воїнів АТО.

Київський академічний молодий театр відкрив новий театральний сезон 7 вересня прем'єрним спектаклем «Підступність і кохання», в якому грають Лілія Ребрик, Ірма Вітковська та інші зірки Молодого театру. Перед спектаклем у театрі відбувалася благодійна акція на підтримку української армії. Кожен глядач міг обміняти благодійний внесок на футболку з українською символікою. Керівництво театру має намір і надалі проводити подібні акції на підтримку України.

У новому сезоні Молодий театр планує порадувати глядачів великою кількістю прем'єр українських авторів. Як повідомив помічник художнього керівника, вже триває робота над виставою «Метод Гренхольма», «Потрібні брехуни». Торік на сцені театру відбулося 12 прем'єр.

У театрі впевнені, що їхній головний інструмент боротьби сьогодні - це мистецтво. Глядачам радять подивитися актуальний спектакль «В чом чюдо, тьотя?!».

Київський академічний театр драми і комедії на Лівому березі відкрив сезон 6 вересня прем'єрним спектаклем «З коханим не розслабляйтеся» за Керром. Серед інших прем'єр - «Веселощі сердечні, чи кепка з карасями» Богомазова, «Двоє на гойдалках» за Гібсоном, «Сімейні сцени» Яблонської. Заплановані гастролі до Харкова, Дніпропетровська і Запоріжжя.

ФОТО: Facebook

Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва відкрив 33-й театральний сезон 6 вересня. У холі театру дітям влаштували виставу, у ході якої познайомили дітвору з музичними інструментами, передає ДеПо.

У рамках відкриття нового сезону відбулася акція «Україна: війна, мир та любов!», під час якої діти написали листи солдатам української армії. Також на відкритті нового театрального сезону побував міністр культури України Євген Нищук.

Новий 33-й сезон обіцяє бути плідним, активним, несподіваним і різноманітним, запевняють у прес-службі театру. У листопаді глядачі зможуть почути оновлений «Реквієм» А. Шнітке, який представлять хор театру під керівництвом головного хормейстера Анжели Масленникової і симфонічний оркестр під керівництвом лауреата Міжнародного конкурсу Сергія Голубничого.

У цьому ж місяці заплановане проведення спільного мистецького проекту театру з дуетом «Тельнюк: Сестри» під назвою «Повертайся живим!» на вірші Тараса Шевченка, Богдана-Ігоря Антонича, Оксани Забужко і на музику Лесі Тельнюк. Над проектом працює режисер Дмитро Тодорюк.

Перша прем'єра сезону запланована на грудень. Глядачів порадують театралізованим концертом «Шекспір у музиці», який присвячений святкуванню ювілею великого англійського драматурга. Це перший спільний проект театру з Київським театром-студією PAPASONY, над яким працює режисер Віталій Пальчиков.

У січні Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва презентує сучасну постановку відомого балету «Коппелія» французького композитора Лео Деліба. Робоча назва балету - «Лялька, або Історія Коппелія». Хореографію вистави здійснює провідний соліст трупи «КИЇВ МОДЕРН-БАЛЕТ» Сергій Кон і молода художниця Марія Грабченко.

Навесні у театрі планують представити постановку мюзиклу відомих українських композиторів Левка і Жанни Колодуба «Пригоди Гекельберрі Фінна» за однойменним твором Марка Твена.

ФОТО: прес-служба

Новий драматичний театр на Печерську відкрив 15-й театральний сезон 11 вересня п'єсою «Вісім кроків танго». Як повідомляє художній керівник театру Олександр Крижановський, цього сезону планують чимало прем'єр. На «Гогольфесті» відбудеться прем'єра вистави «Страсті за ідіотом». У жовтні планують прем'єру інтерактивного спектаклю для дітей у стилі арт-хаус, сценарій якого Новому драматичному театру на Печерську подарувала шведська трупа. У грудні російськомовний курс КДІТМ імені І. К. Карпенка-Карого відомого актора і педагога Миколи Рушковського за старою традицією зіграє у прем'єрному спектаклі Нової драми на Печерську. Цього разу за п'єсою Л. Уліцької.

Олександр підтвердив, що у театрі проходять благодійні заходи зі збору коштів, але він не хоче цього афішувати. В майбутньому керівник театру планує поставити спектакль з актуальних подій в Україні.

Щодо нових театральних зірок, керівник театру розповів, що багато хто хоче виступати на сцені театру, але Олександр Крижановський не хоче руйнувати концепцію театру, тому скептично ставиться до подібних експериментів. Щоправда, у новому сезоні глядач може побачити на сцені Нового драматичного Наталю Сумську. Раніше в одній із постановок планувалася участь російського актора Сергія Шакурова, але через ситуацію в Україні співпраця скасувалася.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme