Церковні свята у грудні 2018: Календар важливих дат

Останній місяць грудня є багатим на великі церковні свята 

Церковні свята у грудні 2018: Календар в…

Depo.ua розкаже про важливі дати у церковному календарі.

4 грудня
Введення в храм Пресвятої Богородиці

Або Третя Пречиста, якщо використовувати народну назву. Це двонадесяте свято (одне із 12 найбільших православних свят у році), встановлене в церкві ще наприкінці IV століття, передає "112".

Згідно зі Святим Письмом, все почалося з молитви. У Назареті жила бездітна пара – праведні Йоаким та Анна. Вони постійно молилися, щоб їм було даровано дитину, при цьому давши обітницю, що дитя присвятить себе служінню Богові.

Зрештою дитина народилася. Дівчинку назвали Марією. Коли їй виповнилося три роки, батьки привели Марію до Єрусалимського храму, де вона і залишилася присвячувати себе служінню Богові.

На це пішло приблизно 11 років. Марія вивчала Святе Письмо, молилася і займалася рукоділлям.

13 грудня
Апостола Андрія Первозванного

Андрій Первозванний – один із дванадцяти апостолів, учнів Ісуса Христа. Згідно з Євангелієм від Івана, був першим, кого покликав Ісус (тому й названо його Первозванним).

За переказами, був розп'ятий у Патрах близько 67 року.

Цей день є одним із свят, які починають зимовий святковий цикл. Ніч напередодні є часом дівочого ворожіння. Вважалося, що дівчатам і юнакам у ніч на Андрія з'являються образи їхніх суджених.

Апостол Андрій Первозванний – покровитель професій, пов'язаних з морем. Йому моляться про захист тих, хто виходить у плавання.

17 грудня
Великомучениці Варвари

Святу Варвару вважають покровителькою жінок і гірників, захисницею від раптової смерті, цілителькою від кору і віспи.

Свята Варвара народилася в місті Іліополі, що в Малій Азії. Мати Варвари рано померла, і маленька дитина залишився на вихованні в батька-язичника. З дитинства Варвара замислювалася над християнськими істинами, і батько, побачивши відступницькі нахили дочки, передав її місцевій владі. Побачивши стійкість дівчини у поглядах, влада піддала її жорстоким тортурам, але наступного дня вранці Варвара прокинулася без ран на тілі. Розгнівавшись, імператор Максиміліан наказав її батькові вбити дочку мечем. Таким чином, великомучениця Варвара, яка не зріклася своїх переконань, загинула від руки колись люблячого батька.

День Варвари в Україні святкували лише жінки. Він у слов'янській культурі разом із Савою (18 грудня) і Миколою (19 грудня) створював цілий ритуальний комплекс. Цього дня святять воду і служать панахиди за померлими.

Ця свята в очах гірників є прикладом мужності, нескореності та твердості у вірі. Ці якості, які властиві й самим гірникам, зробили Варвару їхньою покровителькою і захисницею. У Грузії святу Варвару вважають заступницею дітей.

19 грудня
День Миколая Чудотворця

День пам'яті святого Миколая Чудотворця. Свято встановлено в пам'ять преставлення святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, одного з найбільш шанованих християнських святих.

Народився він у 270 році н. е. в Патарі. Батьки Миколая були глибоко побожними людьми і виховували сина в християнському дусі. Миколай втратив своїх батьків, ледь досягнувши повноліття. Спадщину батька і матері він використав для допомоги нужденним.

Наприклад, час від часу приносив у будинки знедолених теплі речі, іграшки та їжу.

У різних країнах святий Миколай став прообразом новорічних персонажів, зокрема Санта-Клауса та Діда Мороза.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme