Британські вчені вперше надрукувала людську рогівку на 3D-принтері

Вчені з Університету Ньюкасла в Англії створили першу тривимірну людську рогівку

Дослідження під назвою "3D-біотрансляція еквівалента строми рогівки" було опубліковано в науковому журналі Experimental Eye Research, передає Depo.ua з посиланням на "КП".

Рогівка - це куполоподібний прозорий шар, який покриває поверхню очі. Тканини рогівки організовані в п'ять шарів, які виконують свої власні функції. Наприклад, зовнішній шар грає захисну роль. Головне завдання рогівки - пропуск світла. Світло переломлюється на лінзі і перенаправляється на сітківку, що і забезпечує бачення навколишнього світу.

Щоб створити 3D-варіант, дослідники спочатку вивели стовбурові клітини з здорової донорської рогівки. Потім вони створили "біо-чорнило", змішавши ці клітини з альгінатом і колагеном. Вони і послужили рішенням для 3D-друку складних моделей тканин.

"Склад чорнила повинен бути пластичним, але разом з тим досить жорстким, щоб готова рогівка зберігала форму. Також важливо, щоб клітини залишалися живими. До сих пір жодної наукової групі не вдалося поєднати всі три умови. Але тепер у нас є готові до використання біовмістні стовбурові клітини", - розповіли дослідники.

За словами вчених, розробка дозволить прискорити процес трансплантації рогівки пацієнтам. У всьому світі налічується більше 10 мільйонів чоловік, які страждають від захворювань рогівки і майже 5 мільйонів чоловік, які повністю втратили зір через опіки, розриви або абразії рогівки. Більшість з них очікують на трансплантації, але донорів дуже мало.

На жаль, найближчим часом процедура трансплантації 3D-рогівки здійснюватися не буде. Дослідники пояснили, що вони хочуть провести низку додаткових випробувань, а це може зайняти кілька років.

Нагадаємо, учені запропонували рак лікувати миш'яком.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme