Мер пішла водійкою сміттєвоза, а президент живе в будинку без води: Вчинки, до яких далеко нашим політикам

Мільярдер живе в будинку, площею 36 кв. метрів, мер міста стала водієм сміттєвоза, а президент цілої країни володіє тільки стареньким авто. Але це все - не про українських персон

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Мер пішла водійкою сміттєвоза, а президе…

Мільярдер, який живе в будинку, площею 36 кв. метрів

Засновник компаній Tesla і SpaceX Ілон Маск, якому днями виповнилось 50 років, - один з найбагатших людей на планеті. Він живе в малесенькому збірному будиночку вартістю 50 000 доларів, яким навіть не володіє - орендує його у своєїй ж компанії SpaceX.

будиночок ілона маска

Маск використовує дешеву модель Boxabl Casita. Розміри будинку складають 6х6 метрів. Його можна перевозити для установки в будь-якому місці, при цьому роботи з встановлення та підключення комунікацій займають кілька годин.

будинок Boxabl Casita

Позбутися всієї своєї нерухомості Ілон Маск пообіцяв в травні 2020 року. Тоді він заявив: "Я продаю майже все своє майно. У мене не буде будинку".

будинок де живе ілон маск

"Працюю в Tesla над стійкою енергією для Землі і захистом майбутнього розуму в міжпланетному житті в SpaceX" - пояснив він свої дії.

колишній будинок маскаколишній будинок ілона маска

Чотири будинки в престижному житловому районі Лос-Анджелеса Бель-Ейр Маск продав в грудні 2020 року - в цілому він виручив за них $61,8 млн.

маск продав особняк

За $29 млн пішов особняк з сімома спальнями і 13 ванними кімнатами, винним льохом на 1000 пляшок, бібліотекою, кінотеатром, тренажерним залом і спа-зоною. На території маєтку - тенісний корт, фруктовий сад і басейн. Новим власником будинку став китайський мільярдер, який зробив бізнес на комп'ютерних іграх.

колишній дім маска

За суму в $7,2 млн пішов будинок трохи скромніший, але з історією - будівля в фермерському стилі раніше належала акторові Джину Уайлдеру, відомому, зокрема, за роллю в картині "Чарлі і шоколадна фабрика".

маск продав дім

Розташований в Хіллсборо, штат Каліфорнія, особняк був проданий за $37,2 млн. Будинок має майже 5000 кв. м. Маск купив його за $23 млн у нащадка французького графа Крістіана де Гінья IV.

шикарний дім маска

До Маска ця нерухомість 100 років належала аристократичній родині. Маєток розташований на 19 гектарах.

аристократичний маєток маска

У гаражі і під навісом є місце для 11 машин. На території розташовані басейн, пішохідні стежки, каньйон і водосховище.

вітальня маска

У будинку є бальний зал, банкетний зал, простора професійна кухня, шість спалень і 10 ванних кімнат.

басейн маска

"Мені не потрібні гроші. Присвячую себе Марсу і Землі. Майно просто тягне тебе вниз", - пояснив Маск своє рішення продати всі свої будинки.


Мер міста, яка стала водійкою сміттєвоза

Енн-Софі Херманссон, колишня пані-мер шведського міста Гетеборг, вирішила піти з політики і стати водієм сміттєвоза.

Енн-Софі Херманссон, колишня пані-мер шведського міста Гетеборг

Херманссон обіймала пост мера з 2016 по 2018 рік. Після програшу на чергових виборах політикиня вирішила, що втомилася від цієї ролі. Вона каже, що щаслива на новій роботі, хоча багато хто не розуміє її вибору.
 

колишня пані-мер шведського міста Гетеборг стала водійкою сміттєвоза


За словами Херманссон, її батько завжди казав їй про те, що в житті потрібно мати запасний план. Тому в 2018 році вона згадала про свою ліцензію на право керувати важким вантажним автомобілем. "Люди продовжують питати мене, якого біса я тут роблю. Але для мене це хороше рішення. Мені потрібно платити за оренду", - розповідає Херманссон.

Енн-Софі каже, що діяльність в політиці була дуже нервовою і стомлюючої, а зараз вона щаслива на роботі, де немає постійних зустрічей і дзвінків. Вона ділиться історіями про свою нову роботу в твіттері і каже, що їй дуже подобається її колектив.

мер водійка сміттєвоза та її колеги

Енн-Софі Херманссон народилася в 1964 році на маленькому шведському острові. У 19 років вона влаштувалася працювати на завод Volvo Cars, де займалася перевезенням запчастин. На підприємстві вона приєдналася до профспілки металургів - і звідси, поступово, почалася її політична кар'єра.

З 1996 по 2002 рік Енн-Софі працювала в Конфедерації профспілок Швеції, а з 2003 по 2008 рік обіймала посаду політичного секретаря в муніципалітеті Гетеборга. У 2012 вона піднялася до омбудсмена від соціал-демократів в Європейському парламенті і пропрацювала там до 2016.

водії сміттєвозів

У 2016 році Енн-Софі Херманссон була обрана мером Гетеборга - другого за величиною міста Швеції, населення якого становить більше півмільйона людей. У 2018 вона намагалася переобратися, але програла опонентам і вирішила зовсім піти з політики. Херманссон зрозуміла, що катастрофічно втомилася від політики і вирішила послати все до біса. Так колишня глава міста стала сміттярем.

Енн-Софі Херманссон, колишня пані-мер шведського міста Гетеборг водійка сміттєвоза

Енн-Софі каже, що почувається щасливою.

Енн-Софі Херманссон

Так вона виглядала, коли працювала мером.
 

Президент, у якого з майна - тільки старенький Фольксваген

В Уругваї офіційний щомісячний оклад глави держави - 12500 доларів. Зайнявши президентське крісло, Хосе Мухіка відразу заявив, що для життя йому вистачить десятої частини цих грошей.

президент уругваю хосе мухіка

За словами пішли реальні дії. Мухіка щомісяця віддавав 90% свого доходу на соціальні потреби і благодійність. Ставши главою держави, він відмовився переїхати в президентську резиденцію і залишився жити в маленькому будиночку на околиці Монтевідео. Будиночок є власністю його дружини - Лусії Тополанскі Сааведра.

президент уругваю хосе мухіка бідний

Скромний будинок президентського подружжя не має навіть центрального водопостачання. Майно родини - старий фольксваген та кілька тракторів. Охорона президента обмежувалася двома поліцейськими, в шафі висів єдиний парадний костюм для офіційних зустрічей.

президент уругваю хосе мухіка відмовився від пільг

Покинувши президентський пост, Хосе Мухіка мав право залишатися сенатором до 2020 року, продовжуючи брати участь у великій політиці і маючи пристойний оклад. Але він відмовився від цього привілею і від пенсії сенатора, вважаючи за краще тихе, скромне і розмірене життя в своєму затишному будиночку з садом.

президент уругваю хосе мухіка і його машина

Багато розмірковує "найбідніший президент" і про поняття бідності. Він не згоден з тими, хто прозвав його бідним президентом: "Я ощадливий і поміркований, але не бідний". На думку Мухікі, помірність життя - це філософія, а бідний той, хто працює на дорогий спосіб життя і завжди хоче більшого. У таких людей, вважає Мухіка, не залишається часу на себе, на саме життя.

президент уругваю хосе мухіка і його собака

Подружжя Мухіка підібрали трьохлапу собаку, назвали її Мануела і вона стала третім членом сім'ї. Харчуються зі свого городу, возять квіти на продаж, ходять у звичайну сільську поліклініку, де чекають своєї черги на прийом. "Я можу жити добре з тим, що у мене є", - повторював і продовжує повторювати своє життєве кредо екс-президент.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme