Блакитний кривавий супермісяць: Що за унікальне явище спостерігаємо сьогодні

 Сьогодні збігаються три астрономічні явища - кривавий місяць, супермісяць і блакитний місяць 

Блакитний кривавий супермісяць: Що за ун…

Часткове затемнення почнеться о 11:48 за Гринвічем, коли в Україні буде 13:48. Повне затемнення можна буде спостерігати о 12:51 за Гринвічем або о 14:51 за київським часом.

Максимуму затемнення досягне о 13:29 (15:29 за київським часом) і закінчиться о 14:08 (о 16:08 за київським часом). Часткове затемнення завершиться о 15:11 або о 17:11 за київським часом.

Всі фази, крім трьох останніх, у столиці України не будуть спостерігатися, тому що сам Місяць ще не зійде.

Унікальне явище NASA транслює в прямому ефірі.

Унікальність моменту саме в тому, що всі три явища трапляються у космосі одночасно. Адже таке буває раз на 150 років.

Depo.ua пояснює, що конкретно означає кожне з них.

Затемнення

Місяць, рухаючись навколо орбіти землі, іноді заходить у її тінь. І от, коли при цьому спостерігається повний місяць - Сонце, Місяць і Земля розташовуються по одній лінії - трапляються затемнення.

При цьому Місяць і Земля мають бути чітко один навпроти одного - без відхилень. Через те, що орбіти небесних тіл різняться, таке буває один раз з п'яти. Власне, сьогодні - саме той випадок.

Світлові хвилі, які "створюють" жовтий, помаранчевий і червоний кольори, потрапляють у тінь Землі, а вже звідти "проектується" на Місяць, який набуває "кривавого" забарвлення.

Блакитний місяць

В астрономії цим терміном позначають друге повнолуння протягом місяця або ж додаткове повнолуння протягом сезону. Це явище саме по собі рідкість: трапляється раз на 2-3 роки.

Саму ж дефініцію "блакитний" пов'язують з ідіомою Once in a Blue Moon (Якось під блакитним місяцем), що означає "дуже рідко". Астрономи зауважують, що місяць може виглядати блакитним, але лише за умови високої концентрації вулканічного пилу в атмосфері.

Пояснюється це просто. Справа в тому, що місячний місяць (від новолуння до новолуння) відрізняється від сонячного, і триває 29,5 днів. Тож інколи в один календарний місяць "вміщаються" два повнолуння.

Супермісяць

Цим явищем ми завдячуємо тим, що місяць обертається навколо землі по орбіті у формі еліпсу. Себто, у певні моменти супутник максимально наближається до планети, і їх називають перигеями.

Якщо у перигеї ще й повнолуння, місяць здається більшим і трохи яскравішим, а трапляється це в середньому раз на 14 місяців.

Щоправда, деякі астрономи вважають, що це не така вже й сенсація. Вважають, що порівнювати просто повний місяць із повним місяцем у перигеї - майже як співвідносити піццу діаметром 15 та 16 см.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme