Біженці з Донбасу стали головним болем для Білорусі

На початку збройного конфлікту в Україні біженців з Донбасу приймали у Білорусі більш ніж привітно, а тепер офіційні особи вже відкриту говорять про "занадто велику різницю в менталітеті і вихованні", зростання рівня злочинності серед українських мігрантів і помітне посилення конкуренції на ринку праці

Правоохоронні органи Білорусії все більше напружуються через те, як поводяться на території країни вимушені переселенці із зони конфлікту на Донбасі, передає depo.ua з посиланням на "Газета.ru".

За статистикою, кількість злочинів, скоєних іноземцями в Білорусі складає близько 1,2%. Цей показник є значно нижчим, ніж в Україні, Росії та Євросоюзі, адже Білорусь раніше була не надто популярною для мігрантів.

Однак через вимушених переселенців з України ситуація почала змінюватися. На регулярних зустрічах з журналістами начальник департаменту з громадянства і міграції МВС Білорусії Олексій Бігун все частіше говорить про "занадто велику різницю в менталітеті і вихованні" приїжджих українців і корінних білорусів. За його словами, з початку 2015 злочинність серед українських мігрантів в Білорусії зросла на 30%.

"Коли колишні жителі Донбасу прибувають до Білорусі, то вони, особливо на початку свого перебування, просто не розуміють, що таке жити за встановленими правилами і законами, - говорить Олексій Бігун. - Вони не вважають, що ці закони і правила не повинен порушувати ніхто. Наприклад, те, що в Білорусі не можна пити пиво на вулиці". Досить нервово білоруси сприймають і порушення правил дорожнього руху. 

"Вони намагаються створити тут якийсь свій маленький світ і навіть педалювати його, впливаючи на білоруські правоохоронні органи з упором на те, що ми повинні закривати очі на їхні дрібні правопорушення лише тому, що вони не знали вимог законодавства і приїхали із зони збройного конфлікту. Тому, мовляв, ми не повинні приймати рішення про їх депортацію. Були побутові конфлікти, конфлікти на ґрунті різних політичних поглядів", - розповів він.

Через біженців з України в Білорусії прямо зараз виникають дві зони напруженості. Перша - на півдні країни, там влада намагається розселяти тих, хто приїхав зі Сходу України легально, з поданням заяви до міграційної служби. Друга - в Мінську, куди намагаються переїжджати "стихійні" біженці, перебираються в Білорусію до родичів і друзів.

За офіційними даними, тільки за 2014 в Білорусь прибули понад 50 тисяч українських громадян. За перше півріччя 2015-го - приблизно ще стільки ж, а це більше 1% населення. І це тільки за офіційними даними, за неофіційними ж - ця цифра вчетверо більша.

При цьому, однак, жоден українець не отримав в Білорусії статус біженця. Вони не підпадають під критерії статусу біженців, бо не переслідуються на території України за політичні погляди або за національну приналежність.

У 2014 році з Білорусі депортували 200 українців, всіх - за різні злочини. Статистики за перше півріччя 2015-го поки немає.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme