Астронавти Безос і Маск: Як мільярдери змагаються за право колонізувати космос

Засновник Amazon Джефф Безос збирається побудувати космічні колонії з кліматом, як на Гаваях, і заселити оази трильйоном людей. І цей проект - лише один з кроків у космічній битві підприємців

Журналіст відділу "Життя"
Астронавти Безос і Маск: Як мільярдери з…

Ідею колоній Безос презентував журналістам на презентації модуля Blue Moon lander - апарата, який може довозити вантажі і людей до поверхні Місяця. Інноваційний апарат - проект компанії Безоса Blue Origin.

 

Мета - амбітна і гуманістична - врятувати людей з перенаселеної планети. І хоча демографи ствреджують, що лякалки про майбутнє перенаселення не мають підгрунтя у вигляді фактів та й екологічну катастрофу можна попередити, проект Безоса, звісно, не лишає байдужим. 

За уявленням Безоса, колонії можуть рухатися у космосі, виконуючи роль не лише домівки, а й транспортного засобу для своїх мешканців. Створять їх у формі циліндрів, а всередині відтворять звичну для людей гравітацію,  зазначає Business Insider.

Деякі з таких "плавучих" осередків можуть створити за схемою земних міст, а деякі - як розкішні рекреаційні курорти. Сам Безос мріє забезпесити всередині ідеальний клімат - як у високий сезон на одному з гавайських островів Мауі. 

"Це Мауі у свій найкращий день. І так цілий рік. Жодних дощів та землетрусів. Люди захочуть там жити", - стверджує він. 

При цьому у космічній ідилії засновника Amazon здійснюються класичні людські мрії. 

"Колонії не обов'язково матимуть гравітацію однакової сили, - зазначає він, - Можна створити рекреаційну зону, де люди зможуть літати". 

Безос посилається концепцію фізика Герарда О'Нілла, який ще у 1976-му заявив, що інші планети - не найкращий варіант для проживання людини у космосі. 

Мільярдер фантазує, що його проект може змінити уявлення людства про архітектуру. Адже у штучному безпечному світі захисні функції будівель можна звести до мінімуму, а естетичні - навпаки, розширити. Ще одна перевага проекту - курсуватимуть такі циліндри біля земної орбіти. Тож якщо світ мрії до душі не припав, мандрівники зможуть повернутися на землю. 

Втім, за нинішніми даними реалізувати амбітну мрію навіть за десять років нереально, хоча команда Blue Origin вже робить до неї істотні кроки. Її новий проект - "місячний перевізник" Blue Moon lander - майже реальність.  І вже у 2024-му апарат зможе перевозити людей на Місяць та заснувати на супутнику таку собі базу землян, пише The Guardian. 

Це небесне тіло мільярдер вважає таким собі подарунком людству - адже воно знаходиться доволі близько до землі, має запаси криги та низьку силу гравітації. 

Ще один проект Безоса - ракета New Shepard - може започаткувати еру космічного туризму вже найближчим часом.  Засіб може піднятися на 100 кілометрів над Землею, практично вийшовши у відкритий космос. При цьому сама пригода триватиме лише 11 хвилин. Точна дата дебюту New Shepard невідома, але у травні пройшли чергові випробування ракети.  За інформацією розробника, їхнє дітище працює справно. 

Цікаво, що на космічні проекти Безос грошей не шкодує - за даними на 2018-й, їхній розвиток тягне з кишені найбагатшої людини у світі $1 млрд на рік. Втім, Blue Origin Безос називає "найважливішим проектом життя" і чесно зізнається, що готовий вкласти у нього все своє багатство. 

Наразі місячний транспортер запропонували NASA як частину плану з повернення американців на Місяць у 2020-ті. 

SpaceX: Коли Марс стане зеленою планетою

За увагу романтиків та наукових журналістів із Безосом сперечається засновник Tesla Ілон Маск із компанією SpaceX, яка у травні відзначила 17-річчя. 

Головні напрямки діяльності - створення і запуск ракетоносіїв Falcon та космічних кораблів Dragon.  Для більшого символізму минулого року на геліоцентричну орбіту (по якій Земля обертається навколо Сонця) за допомогою ракети запустили інше дітище Маска - електромобіль Tesla. 

Втім, усе було б надто скромно і помірковано, якби Ілон Маск не націлився колонізувати Марс. Для реалізації цілі у 15 кілометрах від порту Лос-Анджелес будують завод, де хочуть зібрати Big Falcon Rocket, що виведе на навколоземну орбіту космічний корабель з людьми, які і полетять на Марс. 

Тестовий запуск корабля на орбіту без пасажирів запланували вже на 2020-й, хоча потім дали заднього і натякнули, що називати чіткі часові рамки поки що зарано. 

Але за оприлюдненим планом, у 2022-му на Марс мають полетіти перші місії - саме в цей рік планети максимально наближаються одна до одної, що полегшує реалізацію задуманого. Тривалість польоту - від кількох місяців до року. 

Японський мільярдер Юсаку Маедзава зголосився стати першим пасажиром корабля Маска, заплативши за таку можливість кругленьку суму. Маедзава викупив усі місця на кораблі і збирається запросити з собою в дорогу художників та музикантів.  Компанія збирається облетіти навколо Місяця. 

У 2024-му перша людина полетить вже на Марс, а за рік - висадиться на червоній планеті. Тим часом на Марс доставлять все необхідне для будівництва бази землян - Mars Base Alpha, яка має з'явитися приблизно у 2028-му. 

І база - далеко не межа для мрій. Маск збирається розпочати будівництво цілого міста - з будинками і всією необхідною інфраструктурою, від шкіл до піцерій. 

В подальшому ж команда SpaceX сподівається на терраформінг Марсу - власне те, що завдяки прибульцям-людям планета перестане бути червоною і стане зеленою і повністю придатною для життя. 

Втім, такі сподівання більшість вчених вважає утопічними. Адже потрібно не лише створити атмосферу, а й магнітне поле, для чого навколо планети мали б постійно курсувати космічні апарати. Є й інші складнощі - наприклад, належні запаси води на планеті. Поки що вчені з'ясували, що особливості Марса сприяють "випаровуванню" рідини з планети, що робить перспективи для людини ще менш реальними. 

Тим часом пан Маск не відмовляється за якихось 10-15 років відправити на Марс перших колоніалістів з квитком в один кінець...

Але скептично хитати головою і називати маячнею мрії американських багатіїв ще не час. Адже чимало речей в цьому світі починалося як ідея у фантастичному романі. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme