Без шансу на порятунок: Вчені розповіли про жахливі ризики під час польоту на Марс

Вчені застерігають, що подорож на Марс може стати для людства найбільш ризикованою місією в історії цивілізації 

Журналіст відділу новин
Без шансу на порятунок: Вчені розповіли…
Фото: Рixabay

Про це пише Depo.ua, посилаючись на Bloomberg.

На думку науковців, першопрохідці при далеких космічних подорожах зіткнуться з безліччю ризиків. Серед основних аргументів це:

1. Політ на Червону планету триватиме від шести до дев'яти місяців – логістику ускладнює те, що відстань від Землі до Марса змінюється в широкому діапазоні (від 56 млн до 400 млн км залежно від їхніх еліптичних орбіт).

"При дослідженні Місяця у непередбачених випадках завжди є перспектива порятунку або зіткнення з Землею або з проміжною космічною станцією. На Марсі цього не буде", – наголошує радник асоціації космічної промисловості Австралії Еліс Горман.

2. Під час подорожі загрозу становлять сонячні спалахи, потужність яких може бути еквівалентна вибуху 100 млн водневих бомб – магнітне поле Землі може захистити космонавтів на орбіті, але в далеких космічних подорожах людина, вражена такою радіацією, не зможе прожити довше декількох днів.

"Це жахливий спосіб загинути", – вважає професор Вестмінстерського університету в Лондоні Льюїс Дартнелла. Він заявив, що захистом від радіації на борту космічного корабля можуть стати спеціально розташовані резервуари з водою – в разі небезпеки космонавти сховаються за ними. Але складність полягає в тому, щоб вчасно виявити активність на Сонці, особливо на стороні, яка не повернена до Землі, і попередити екіпаж.

Експерт упевнений: "У нас немає можливості спостерігати за Сонцем під різними кутами для відстеження сонячних бур".

3. Також велику загрозу становлять пилові бурі на поверхні Марса. Вони можуть блокувати сонячне світло на два місяці.

"Якщо ви використовуєте сонячні батареї як джерела енергії, ви, швидше за все, не виживете. У вас не буде енергії, щоб зігрітися", – сказав Нілтон Ренно.

4. Крім цього, існує проблема забезпечення достатньою кількістю води, їжі та кисню. Наголошується, що нині NASA фінансує дослідження з вирощування водоростей, які могли б стати джерелом як їжі, так і кисню, в умовах, що імітують Марс. Але ці дослідження поки перебувають на початковій стадії. Джерелом води на Марсі може стати підповерхневий лід, але для складання карти його розміщенні потрібен радар.

5. Однак найбільша технологічна проблема, на думку вчених, це створення на Марсі палива для ракети, яка зможе повернути астронавтів у випадку, якщо вони не будуть згодні на подорож в один кінець.

"Ракетне паливо не взяти з собою. Це занадто важко", – вважає доцент Університету Гонконгу Джозеф Міхальськи. За його словами, паливо доведеться виробляти на місці.

Та вчені не втрачають оптимізму. Вони зазначають, що нині Марс – це місце, де неможливо жити. Але в міру розвитку науки й технологій через 50-100 років відповідь може бути іншою.

Нагадаємо, раніше американський винахідник Ілон Маск, який хоче відправити людей на Марс, також визнав, що під час колонізації Червоної планети може загинути багато людей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme