Без негативного тесту: У МОЗ назвали підстави для закриття коронавірусного лікарняного

Роботодавці не мають права вимагати від своїх працівників, які перехворіли на коронавірус, негативний ПЛР-тест, якщо сімейний лікар закрив лікарняний

Без негативного тесту:  У МОЗ назвали пі…
Фото: ЕРА

Про це під час сьогоднішнього брифінгу повідомив заступник глави МОЗ – головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає Depo.ua.

"Велика кількість керівників підприємств чомусь не допускає людей на роботу після того, як лікар закрив їм лікарняний. Вони вимагають негативного тесту ПЛР. Це суперечить чинному законодавству", – наголосив він.

Ляшко також додав, що закриття лікарняного може відбуватися з трьох причин, які чітко прописані у стандарті надання медичної допомоги хворим з COVID-19:

  1. Проходить 10 днів від першого дня симптомів. І впродовж цих 10 днів є три дні, коли були відсутні симптоми. Це підстава для сімейного лікаря перевести хворого в категорію тих, хто одужав і закрити лікарняний.
  2. 10 днів від моменту отримання позитивного результату тесту, проведеного методом ПЛР, і впродовж цих 10 днів є три дні, коли у людини відсутні симптоми. І це також підстава закрити лікарняний.
  3. Отримання негативного тесту ПЛР.

"Усі ці три фактори є рівноцінними і сімейний лікар визначає як закрити лікарняний. Тому при закритті лікарняного не повинно бути ніякого булінгу і ми можемо спокійно допускати до колективу людей, які перехворіли. Є науково доведені дані, є рекомендації ВООЗ, і є стандарт МОЗ, які свідчать, що якщо хоч один з озвучених критеріїв дотриманий, то людина не може інфікувати оточуючих", - сказав головний санлікар.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні змінять правила для "червоної зони" карантину

Читайте також: Україна на карантині до 31 грудня: Що відбувається (ХРОНІКА) 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme