Без лікарів: Як українці перевертають медицину догори дригом

IT-революція у розпалі – наразі роботи роблять операції, а штучний інтелект виявляє рак на ранніх стадіях. Хоча пальму першості в цій галузі поки що мають Китай та США, в України теж є чим похизуватися

Без лікарів: Як українці перевертають ме…

Деякі IT-шники стверджують, що медична реформа проходить у нашій країні в двох площинах. Перша – нововведення від пані Уляни Супрун та її команди, і друга – програмні коди, які "народжують" революційні продукти.

І хоча фраза "обходитися без лікарів" звучить надто утопічно, частково вона може справдитися вже у найближчі роки.

Depo.ua пропонує познайомитися з медичними українськими стартапами.

First Aid. Заочний діагноз

Мобільний додаток від дизайнера Вадима Гринченка та лікарки Лілії Курилець допоможе визначити, що саме відбувається з людиною.

Вадим Гринченко розповідав, що створити програму його спонукав власний негативний досвід спілкування з українськими лікарями. За задумом розробника, програма має зекономити пацієнтам нерви, час та гроші.

Аби довідатися про свій стан, користувачу буде потрібно відповісти на серію питань, зазначивши характер болю, ділянку, де є неприємні відчуття, описавши, від чого стає легше, а від чого навпаки гіршає. Система аналізує інформацію і обирає один з доступних 52 варіантів хвороб.

Дізнавшись вірогідний діагноз, українці зможуть безкоштовно проконсультуватися з медиком онлайн чи викликати швидку одним натиском на екран. Або ж роздрукувати результати і вже з цим аркушем вирушити на прийом до медика.

Щоправда, наразі додаток доступний лише на платформі IoS.

Cardiomo та HeartIn – рання діагностика

Український проект Cardiomo взяв "золото" конкурсу стартапів Techstars, який проходив в рамках виставки CES 2018 у США.

Система складається з невеличкої пластинки, яка кріпиться на груди користувача, та, власне, додатку. У пластинці є датчики, які фіксують температуру тіла, роботу легень і серця, стреси. Якщо спостерігаються відхилення від норми, на визначений смартфон надходить повідомлення про це. Приймати тривожний сигнал може як сама людина, так і, наприклад, його близькі або ж лікарі.

Українське ноу-хау буде незамінним помічником літнім людям і їхнім родичам.

Головним чином пристрій допомагає протистояти серцево-судинним захворюванням, які є однією з найпоширеніших причин смертності у світі.

Схожий принцип роботи у "розумної" футболки HeartIn. Одежина обладнана електродами, які фіксують рівень серцевої активності, а потім передають дані на мобільний додаток. За концептом, користувач має одягати футболку на тренування, адже отримана інформація, в тому числі, допомагає скоригувати режим занять.

HELi попередить про епілепсію

Український проект HELi, створений командою з чотирьох студентів, став учасником міжнародного змагання стартапів University 2017 у Копенгагені. Стартап призначений попереджати людей з епілепсією про наближення нападу за 5 – 60 хвилин. Система складається з трьох компонентів. По-перше, це мобільний електроенцефалограф, який реєструє зміни в діяльності мозку. По-друге, це система, яка аналізує отриману інформацію. Зрештою, "зрозумівши", що напад близько, програма повідомляє про це свого власника через мобільний додаток.

Myhelix: порадник за генами

Український стартап Myhelix пропонує провести ДНК-експертизу з визначених наборів генів, після чого сформувати ряд рекомендацій. Наприклад, можна отримати інформацію про продукти, які вживати треба або навпаки не варто, оптимальну кількість чашок кави та найкращу схему тренувань.

Замовник здає зразок слини, протягом трьох тижнів проводяться аналізи. Згодом у персональному кабінеті він зможе дізнатися, звідки чекати небезпеки і що з продуктів взагалі додає сил.

Путівник по лікарям Bookimed

Над проектом працювали 32 лікаря та команда розробників. У підсумку вийшло щось на кшталт Booking.com для пацієнтів. Сервіс, який залучив $0,5 млн інвестицій, має базу з 250 медичних закладів з 26 країн.

Клієнтам обіцяють оптимальний вибір медичного закладу і спеціаліста з врахуванням його бюджету та особливостей захворювання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme