Бандері не потрібно давати "Героя України", - В'ятрович

Лідеру Організації українських націоналістів Степану Бандері не потрібно присвоювати звання "Героя України"

Про це заявив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає Depo.ua.

"Я скептично до цього ставлюся. Тому що вважаю, що звання Героя України, яке ми зараз маємо, достатньо скомпрометовано. Не буду називати конкретні прізвища людей, але серед них є ті люди, які навіть тепер готові воювати проти України. Тому я не думаю, що повторне присвоєння цього звання Степану Бандері щось додасть до розуміння його образу", - вважає В'ятрович.

Він додав, що для нього Бандера – "справді національний герой, типовий революціонер поневоленого народу, один з очільників визвольного руху".

"Не думаю, що для того, щоб визнати його таким, він потребує формального і, на мою думку, скомпроментованого звання. Мені здається, що важливіше все-таки зосередити своє зусилля історикам і суспільству, щоб донести правду про цю визначну особистість нашого минулого. Мені здається доречною ідея створення нового звання – не скомпрометованого, яке б мало бути найвищим визнанням заслуг тієї чи іншої людини в українській історії та в сучасності", - додав В'ятрович.

Нагадаємо, 5 грудня депутати Верховної Ради України зареєстрували проект постанови, згідно з якою, провідникові ОУН Степану Бандері хочуть повернути звання Героя України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна