Азіатська локшина: 5 нових продуктів для гурмана

Відчути смак Сходу можна не тільки в ресторані, але й у себе вдома

Азіатська локшина: 5 нових продуктів для…

На полицях магазинів вже давно з'явилися незвичайні види локшини. Азіати готують її з рису, гречки, бобів та інших продуктів.

ДеПо розібрався, в чому користь всіх видів азіатській локшини і які традиції пов'язані з нею у жителів сходу.

Рисова локшина (фунчоза)


Це тонка і прозора локшина, яка виготовляється з добірних зерен рису. Фунчоза не містить глютену (білка клейковини, що входить до складу більшості злакових), а значить, гіпоаллергенна і безпечна для всіх. До того ж вона відмінно засвоюється, не обтяжуючи організм холестерином і жиром.

Під час святкування Нового року в Японії неодмінно пригощають гостей довгими і тонкими макаронами «тосі-косі» (дослівно - «ті, що переходять з року в рік»), що символізують тривалість життя. Вважається, що той, чия макаронина довша, - найщасливіший!

Бобова локшина (сайфун, харусаме)

Бобова локшина зберігає прозорість навіть після варіння, за що її також називають «скляною». Традиційно вона виготовляється з борошна квасолі золотистої (інші назви - маш, мунг). Ця зернобобова культура відрізняється легкою засвоюваністю (не викликає процесів бродіння) - її можна вживати навіть в сирому вигляді. Йоги вважають її відмінною їжею для інтелектуальної діяльності.

Яєчна локшина

Якщо в пшеничну локшину, що складається тільки з борошна і води, додати яєчний порошок, то вийде яєчна локшина, яка давно прижилася в Європі. Як і макарони з твердих сортів пшениці, вона багата «повільними» вуглеводами, які надовго забезпечують відчуття ситості, а також вітамінами групи В. При цьому свіжа яєчна локшина майже не вимагає теплової обробки - її досить кинути в киплячу воду на 3-5 хвилин.

Гречана локшина (соба)

Ми звикли вживати гречку у вигляді каші, а от у Японії з неї роблять гречану локшину. Гречана мука, з якої готують локшину соба - криниця вуглеводів, незамінних амінокислот, вітамінів В1 і В2, а також рутина, який підвищує міцність стінок судин. Крім того, в ній багато харчових волокон і немає глютену. І жодна з цих корисностей не пропаде, якщо, слідуючи японському звичаю, використовувати воду, в якій готувалася локшина, щоб приготувати соус для умочування.

Удон

Удон готується з пшеничного борошна (іноді з пшениці з додаванням її суцвіття) у вигляді смужок тіста завширшки 2-3 см. Він відмінно насичує і дарує бадьорість духу, оскільки, як і більшість злаків, несе в собі янь - «гарячу» енергію. Зазвичай, удон подається гарячим - у вигляді супу (з рибою, креветками, водростями, темпурою, тофу), як складовий компонент у складних стравах і як самостійну страву (звичайно в рідкому соусі з додаванням різних приправ).

Ну а якщо вам більше до смаку традиційна італійська паста, читайте на ДеПо Вечеря за 15 хвилин: 5 рецептів пасти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme