Авіатроща літака МАУ: Загороднюк розповів про експертів, яких відправили в Іран

Міністерство оборони залучило до складу робочої групи, що працювала в Ірані у справі про збитий літак Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", який збили 8 січня, найкращих спеціалістів
 

Про це заявив міністр оборони Андрій Загороднюк в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає Depo.ua.  

"У нас в Головній інспекції є частина, яка розглядає інциденти, пов’язані з військовими повітряними суднами. Крім самого літака та екіпажу ми направили в Іран двох висококваліфікованих фахівців. Один з них розглядав 15, а інший 17 справ", – сказав міністр.

Він наголосив, що ці люди пройшли відповідну сертифікацію IKAO (Міжнародна організація цивільної авіації – ред.), та мають значний досвід.

"В одного з них більше 30 років льотного стажу, інший є інженером з авіаційної техніки. Вони брали участь у розслідуванні практично усіх резонансних подій, які траплялися раніше. Тому ми не маємо жодних сумнівів, що з усієї інформації, яку вони зібрали, ми отримали найоб’єктивнішу", – наголосив Загороднюк.

"Ми знаємо, що іранська влада визнала факт збиття Boeing 737. Але одна справа – політичне визнання, а інша – як це могло статися, які обставини призвели до трагедії, як проводилася експертиза і які висновки зроблені на основі отриманих відомостей", – додав він.

Загороднюк також зазначив, що влада Ірану повністю співпрацює з нами фахівцями, які знайомі з усіма ракетними системами, зокрема російського виробництва, чи виробництва інших країн.

"Тобто при наявності необхідних даних, ми зможемо назвати причини трагедії", – сказав міністр.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо виступив з вимогою, щоб Іран передав Франції на розшифровку бортові самописці літака Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", який збили 8 січня. 

Довідка: 8 січня після вильоту з тегеранського аеропорту ім. імама Хомейні зазнав аварії літак "Міжнародних авіаліній України". Тоді ж з'явилася версія, що літак могли збити ракетою.

На борту літака перебували 176 осіб, всі вони загинули. Серед них 11 українців, зокрема, пасажирки Ольга Кобюк і Олена Малахова і дев'ятеро членів екіпажу - пілоти Олексій Наумкін, Володимир Гапоненко і Сергій Хоменко, бортпровідники Катерина Статнік, Ігор Матьков, Марія Микитюк, Денис Лихно, Валерія Овчарук, Юлія Сологуб. 

Пасажирами авіалайнера також були громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, ФРН і Великої Британії.

11 січня Іран визнав, що пасажирський авіалайнер був випадково збитий військовими.

14 січня представник судової влади Ірану Голямхосейн Есмаїлі заявив, що заарештовано декілька людей, причетних до авіакатастрофи українського літака МАУ під Тегераном.

16 січня стало відомо, що завершилася ідентифікація тіл загиблих українців – експерти МВС отримали ДНК-профілі останків всіх 11-ти осіб.  

19 січня у міжнародному аеропорту "Бориспіль" відбулося прощання з українцями, які загинули в авіакатастрофі літака Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України" (МАУ) в Ірані.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme