Астрономи вперше побачили "зірку смерті"

Американські астрономи побачили, як велика скельна планета руйнується, описуючи "спіраль смерті" навколо нищівній її далекої зірки - білого карлика

Астрономи вперше побачили "зірку смерті"…

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Лента.ру

"Нашому погляду відкрилося те, що ще не бачила жодна людина, - як знищується сонячна система", - заявив провідний автор статті Ендрю Вандерберг (Андрій Вандербург).

Перші результати вченим дав космічний телескоп Кеплер: в ході його другої місії (К2) виявилося регулярне зниження світності зірки раз на 4,5 години - тобто якийсь великий об'єкт перебуває на відстані приблизно 830 000 кілометрів від своєї зірки (білого карлика). Сама зірка розташовується в сузір'ї Діви, приблизно в 570 світлових роках від Землі.

Завдяки даним з інших телескопів, вчені знайшли сліди уламків, що літають по близьких орбітах. Найбільший об'єкт змушував зірку "втрачати" до 40 відсотків світимості. Загальна маса фрагментів вважається рівною масі Церери - карликової планети, найбільшої в поясі астероїдів Сонячної системи.

Вчені припускають, що орбіта однієїз планет стала нестабільною, вона посунулася ближче до свого сонця і почала розпадатися. В майбутньому фрагменти чекає остаточний розпад: їх випаровує випромінювання білого карлика, а сила гравітації розриває їх на більш дрібні уламки.

Через один мільйон років від твердих фрагментів залишиться лише тонкий металевий шар на поверхні білого карлика, "абсолютно невинного на вигляд", пишуть астрономи.

Поглинання цих об'єктів білим карликом - компактним зіркоподібним залишком еволюції маломассивной зірки - є першим безпосереднім доказом наявності важких хімічних елементів в оптичному спектрі зірок цього типу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme