Амфібії, "Сімпсони" і крила: ТОП-10 незвичайних авто

56 років тому у Нью-Йорку представили перше авто на сонячних батареях. Звичайно ж, на цьому експерименти не припинилися
Depo.Життя
20 березня 2016 10:00
ФОТО: depo.ua
Амфібії, "Сімпсони" і крила: ТОП-10 незвичайних авто
Амфібії, "Сімпсони" і крила: ТОП-10 незвичайних авто

Наразі "сонячні" автомобілі вже не вважаються диковинкою хоча все ще зберігають статус культових. Зокрема для таких машин проводиться спеціальне змагання World Solar Challenge. Екологічні авто долають дистанцію у 3 тис. км територією Австралії.

І новатори продовжують радувати автомобілістів-гурманів новими незвичайними моделями.

Depo.ua пропонує підбірку автомобілів, які у свій час стали сенсацією або цікавинкою, гідною захоплення.

1. Сонячний ненажера

У 2013-му році студенти Технічного університету Ейндховена презентували перше авто на сонячних батареях, на якому можна їздити всією сім'єю. Завдяки використанню легких матеріалів – алюмінію та вуглеволокна - вага авто вельми незначна і складає 380 кг. Розігнатися витвір молодих новаторів може до 110 км і проїхати 600 км навіть при відсутності сонячного світла.

Амфібії і : ТОП-10 незвичайних авто - фото 1

Амфібії і : ТОП-10 незвичайних авто - фото 2

2. Автобус-амфібія

Сім років тому у Будапешті запустили перший рейсовий автобус, який може як їздити по дорогах, так і плавати по міських водоймах. При виробництві транспортних засобів крім металу зазвичай використовується армована скловолоконна фанера з додаванням пінопласту.

Наразі такі автобуси є в розпорядженні кількох європейських та американських міст.

Амфібії і : ТОП-10 незвичайних авто - фото 3

Амфібії і : ТОП-10 незвичайних авто - фото 4

Покататися на диковинці пропонують переважно туристам.

3. Лімузин-рекордсмен

У більшості лімузин асоціюється переважно з пишними святкуваннями, а от канадієць Майк Петтіпас вирішив акцентуватися на швидкості, схрестивши лімузин і болід. Дітище конструктора може розвивати швидкість до 480 км на годину.

Амфібії і : ТОП-10 незвичайних авто - фото 5

Амфібії і : ТОП-10 незвичайних авто - фото 6

4. Авто, що їздить догори дригом

Власник центру незвичайних автомобілів в Ілінойсі Рік Салліван поєднав два Ford Ranger і створив машину, яка їздить догори ногами. Який практичний зиск у його дітищі, лишилося незрозумілим. Втім, Салліван не раз стверджував, що машина привертає увагу інших водіїв і допомагає зав'язувати ділові зв'язки.

Амфібії і : ТОП-10 незвичайних авто - фото 7

Амфібії і : ТОП-10 незвичайних авто - фото 8

5. Авто, як у "Сімсонах"

Змайструвати авто героя культового мульту Гомера Сімпсона вдалося компанії The Porcubimmer Motors. За основу конструктори взяли старенький BMW E30. Результат непоганий: при ефектному зовнішньому вигляді авто досягає  вражаючої швидкості. Машина навіть взяла участь у 24-годинній гонці у Каліфорнії. 

Амфібії і : ТОП-10 незвичайних авто - фото 9

6. Водородний красень

Про авто, що працює на воді, авторозробники мріють давно. Щоправда, більшість проектів залишається на рівні ідей або ж одиничних виставкових моделей. А от задумка щодо авто, що їздить та водородному паливі, а виділяє чисту воду, вже реалізується на повну. Зокрема, Toyota заявила про початок виробництва "екологічно чистих" транспортних засобів. Придбати седан Mirai можна буде за $60 тис.

Амфібії і : ТОП-10 незвичайних авто - фото 10

7. Авто, що має крила

Появу крилатих машин пророкував ще батько автомобілебудівництва Генрі Форд. Наразі задумку реалізовано. Компанія AeroMobil презентує вже третє покоління авто, які вміють літати. Аби піднятися в повітря, інноваційному засобу потрібна злітна полоса довжиною у кілька сотень метрів. При цьому авто може злітати з газону та асфальту.

Амфібії і : ТОП-10 незвичайних авто - фото 11

Амфібії і : ТОП-10 незвичайних авто - фото 12

Амфібії і : ТОП-10 незвичайних авто - фото 13

8. Вертлява крихітка

Компанія Nissan намагається подолати проблему заторів з лінійкою більш ніж вертлявих автомобілів Pivo. Машини вміщають до трьох осіб і можуть їздити в будь-яку сторону. А за потреби - навіть повертатися навколо своєї осі. 

Амфібії і : ТОП-10 незвичайних авто - фото 14

9. Дерев'яний і блискавичний

Канадієць Брайан Рід потрапив у Книгу рекордів Гінесу за виготовлення дерев'яного автомобілю, який здатен досягати сенсаційної для такиї транспортних засобів швидкості у 80 км. Рід майстрував авто разом з двома однодумцями, а в якості матеріалу обрали деревину 240-річної туї.

Амфібії, "Сімпсони" і крила : ТОП-10 незвичайних авто - фото 15

10. Машина з картону

Lexus пішов навіть далі, представивши паперове авто, на створення якого пішло 1700 листів картону. Щоправда, страхує конструкцію металевий каркас, а їздить авто завдяки електромотору. Як пізніше зізнавалися розробники унікальної моделі, на створення шедевру їх надихнуло японське мистецтво орігамі.

Амфібії, "Сімпсони" і крила: ТОП-10 незвичайних авто - фото 16

Амфібії, "Сімпсони" і крила: ТОП-10 незвичайних авто - фото 17

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя