Алергія на холод: Які симптоми і що робити

Цей вид алергії може бути доволі надокучливим, а позбавитися від нього не так вже й просто

Журналіст відділу «Життя»
Алергія на холод: Які симптоми і що роби…
Фото: Pixabay

Depo.ua розкаже про прояви алергії, яка з'являється у зимовий період, проте інколи може проявлятися і в інші сезони.

Що таке холодова алергія: причини 

Холодова алергія об'єднує прояви різних  реакцій, спричинених впливом холоду на організм. При цьому вплив холоду може бути не тільки зовнішнім, а й внутрішнім. Наприклад, холодна погода, сильний морозний вітер та низька температура чинять вплив на організм ззовні, холодна вода може впливати на шкірні покрови, але алергію може спричинити і її вживання. 

Донедавна офіційна медицина не визнавала існування алергії на холод, проте наразі такий діагноз існує. Дослідження показали, що серед тих, хто страждає від її проявів, більшість – жінки. Здебільшого вперше проявляється у 25-30 років. Проте інколи від холодової алергії страждають діти. Частіше за все прояви холодової алергії можна спостерігати у тих людей, які загалом мають схильність до таких реакцій. 

Часто причиною холодової алергії є зниження імунітету, стреси, проблеми із зубами – карієс, хронічні захворювання, інтоксикація та хвороби печінки. 

Симптоми алергії на холод

Усі симптоми холодової алергії, як не складно здогадатися, з'являються після перебування на холоді. Навіть після того, як ви вже потрапите до теплого приміщення, симптоми не зникають впродовж тривалого часу. Проте, вживаючи холодну воду чи їжу, можна також стати жертвою холодової алергії – відповідно, від неї можна страждати не тільки взимку.

Частіше за все холодова алергія впливає на шкіру: відбувається її лущення, можуть утворюватися тріщини. Зазвичай такі висипи сверблять. Місцерозташування холодової алергії на шкірі – обличчя, руки. Інколи холодова алергія переростає у дерматит. 

Також може страждати слизова оболонка ока, що викликає потужну сльозотечу, не виключений вплив холоду на дихальну систему аж до нападів астми. Окрім цього, як реакція на холод, може знижуватися тиск, загострюються головні болі, з'являється псевдориніт. 

Як розрізнити холодову алергію від обвітрювання 

Відрізнити звичайне обвітрювання від алергії на холод дуже легко. Якщо змастити обвітрені місця звичайним зволожуючим чи живильним кремом, то шкіра повернеться до звичайного здорового стану, а з холодовою алергією такий трюк не спрацює. 

Як лікувати холодову алергію

Якщо у вас холодова алергія, симптоми якої не зникають, варто звернутися до лікаря-дерматолога, алерголога або сімейного лікаря. Кожна алергія має індивідуальні прояви, а інколи реакцію організму передбачити неможливо, що може становити загрозу для життя, не кажучи вже про комфорт. Крім цього, інколи холодова алергія є симптомом іншої недуги. 

Лікар проведе обстеження і після збору анамнезу зможе поставити діагноз та запропонувати схему лікування. Зазвичай воно складається з антигістамінної терапії – як пігулками, так і спеціальними мазями та кремами. 

Як запобігти появі алергії на холод

На жаль, стопроцентної гарантії та захисту від алергії на холод не існує. Проте як профілактику можна приймати вітаміни А, Е, С та PP, Омегу 3Д та вітамін Д. Не забувайте, що приймати вітаміни слід лише після консультації з сімейним лікарем. Одягатися слід тепло, оминаючи синтетичні тканини, залишайте якомога менше відкритих шкірних покровів на морозі, дихати рівномірно, не захоплюючи ротом морозне повітря. Перед виходом змащувати відкриті частини тіла живильним жирним кремом або спеціальним засобом для шкіри у зимовий період. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme