Активістка закликає захистити вищу освіту від русифікації

Письменниця та активістка Лариса Ніцой закликає українців прийти на нараду у МОН з приводу внесення правок у закон "Про освіту"

Активістку обурюють пункти, які дозволяють здобувати освіту мовою нацменшин, зазначає Depo.ua. 

В цьому Ніцой бачить загрозу для подальшої русифікації України. 

Наразі активісти борються за внесення ряду правок до законопроекту, але наразі вдається не все. 

"Міністерство освіти зубами вигризає 5 пункт. Ми пропонуємо його вилучити. МОН не поступається. Привели представників меншин, вони намагаються зірвати правки", - отримую такий лист від активістів. Я за кордоном, активісти в Києві на нараді в Міністерстві освіти. Завтра останній день, коли можна подавати правки. МОН їх готує", - написала Ніцой у Facebook.

У пункті 5-му прописано, що за бажанням здобувачів професійної та вищої освіти заклади освіти створюють можливості для вивчення мови національної менщини в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням цієї мови. 

Як зазначає Ніцой, в останні дні існування "януковицький парламент" прийняв Закон про вищу освіту №1556-18, який містить аналогічне положення. 

"Дивно приймає, всупереч логіці. Ще не прийнятий новий рамковий Закон про Освіту загалом, а про Вищу освіту вже голосує", - пише Ніцой. 

Робить висновки, що "в новий Закон про освіту п.5 хтось копіює слово в слово п.4 Закону, який прийняв януковицький парламент і цей пункт наш МОН відстоює, вигризає зубами!". 

"Завтра в Міністерстві остання нарада. На неї знову хтось підтягне меншини. Дорогі активісти, зареєструйте їх. Нехай напишуть, яку меншину вони представляють. Розпитайте, якою мовою вони збираються здійснювати професійну діяльність", - пише Ніцой. 

Письменниця закликає всіх небайдужих прийти на нараду МОН з переконливими аргументами. 

Нагадаємо, раніше Ніцой обурилася деякими статтями Закону про освіту і закликала активістів відстояти правки до деяких статей. Зокрема, на думку Ніцой, нацменшинам має надаватися можливість вивчення своєї мови, але загальною мовою навчання має бути виключно українська. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme