Активістка закликає захистити вищу освіту від русифікації

Письменниця та активістка Лариса Ніцой закликає українців прийти на нараду у МОН з приводу внесення правок у закон "Про освіту"
Depo.Життя
19 жовтня 2016 11:26
ФОТО: depo.ua

Активістку обурюють пункти, які дозволяють здобувати освіту мовою нацменшин, зазначає Depo.ua. 

В цьому Ніцой бачить загрозу для подальшої русифікації України. 

Наразі активісти борються за внесення ряду правок до законопроекту, але наразі вдається не все. 

"Міністерство освіти зубами вигризає 5 пункт. Ми пропонуємо його вилучити. МОН не поступається. Привели представників меншин, вони намагаються зірвати правки", - отримую такий лист від активістів. Я за кордоном, активісти в Києві на нараді в Міністерстві освіти. Завтра останній день, коли можна подавати правки. МОН їх готує", - написала Ніцой у Facebook.

У пункті 5-му прописано, що за бажанням здобувачів професійної та вищої освіти заклади освіти створюють можливості для вивчення мови національної менщини в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням цієї мови. 

Як зазначає Ніцой, в останні дні існування "януковицький парламент" прийняв Закон про вищу освіту №1556-18, який містить аналогічне положення. 

"Дивно приймає, всупереч логіці. Ще не прийнятий новий рамковий Закон про Освіту загалом, а про Вищу освіту вже голосує", - пише Ніцой. 

Робить висновки, що "в новий Закон про освіту п.5 хтось копіює слово в слово п.4 Закону, який прийняв януковицький парламент і цей пункт наш МОН відстоює, вигризає зубами!". 

"Завтра в Міністерстві остання нарада. На неї знову хтось підтягне меншини. Дорогі активісти, зареєструйте їх. Нехай напишуть, яку меншину вони представляють. Розпитайте, якою мовою вони збираються здійснювати професійну діяльність", - пише Ніцой. 

Письменниця закликає всіх небайдужих прийти на нараду МОН з переконливими аргументами. 

Нагадаємо, раніше Ніцой обурилася деякими статтями Закону про освіту і закликала активістів відстояти правки до деяких статей. Зокрема, на думку Ніцой, нацменшинам має надаватися можливість вивчення своєї мови, але загальною мовою навчання має бути виключно українська. 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя