Активісти обурені, що за якість освіти відповідатиме людина Табачника

Звістка про обрання Сергія Храпатого головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти приголомшила українських активістів

Як зазначає Depo.ua, звернення щодо його призначення оприлюднено на сторінці організації "Відсіч" у Facebook.

"Відомо, що в часи Януковича-Табачника, у 2011-2014 роках, Сергій Храпатий очолював відділ гуманітарної освіти департаменту вищої освіти МОН. На цій посаді він відзначився кричущими антиукраїнськими й узагалі аморальними заявами – називав українських істориків "скотами" й повчав, як правильно розуміти й подавати українську історію та що саме треба писати в підручниках. Особливо Храпатому дошкуляли історики з Галичини, які, на його думку, є "купкою зрадників", - пишеться в заяві.

Зазначається, що Храпатий навіть не є істориком чи гуманітарієм за освітою.

"Серед випускників Київського національного університету про корупційність Храпатого, який свого часу був заступником директора студмістечка КНУ й займався питаннями поселення, досі ходять легенди. Про це є чимало публікацій в Інтернеті, студенти навіть зверталися до прокуратури щодо вимагань, шахрайства та багатьох інших порушень з боку тогочасного керівництва студмістечка, зокрема Храпатого. Але тоді Храпатого не тільки не покарали, а й призначили згодом директором студмістечка КНУ", - додають активісти. 

Нарікають, що за два роки після перемоги Майдану "нікчемного українофоба та хабарника Храпатого таємним голосуванням членів НАЗЯВО обрано очолювати це агентство – орган, наділений найширшими повноваженнями щодо вищих навчальних закладів, спеціально створений, щоб усунути корупційні схеми, пов'язані із захистом дисертацій, ліцензуванням і акредитацією, присвоєнням вишам статусів, наділенням преференціями тощо".

"Результат голосування членів НАЗЯВО свідчить про те, що більшість з них – такі самі храпаті, які абсолютно не збираються боротися з корупцією, дбати про освіту й захищати національні інтереси України. Як відомо, 13 з 25 членів до НАЗЯВО делегують вищі навчальні заклади, 7 членів – НАНУ та галузеві академії наук, ще 3 є представниками об’єднань роботодавців, решта 2 представляють органи студентського самоврядування. Очевидно, стара табачниківська освітянська мафія зробила все, щоб пропхати до агентства своїх людей, які покриватимуть корупцію та профнепридатність табачниківських кадрів і шкодитимуть Україні та українській вищій освіті", - пишуть активісти. 

У заяві закликають уряд запобігти призначенню. 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя