Активісти обурені, що за якість освіти відповідатиме людина Табачника

Звістка про обрання Сергія Храпатого головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти приголомшила українських активістів
Depo.Життя
24 жовтня 2016 12:16
ФОТО: depo.ua

Як зазначає Depo.ua, звернення щодо його призначення оприлюднено на сторінці організації "Відсіч" у Facebook.

"Відомо, що в часи Януковича-Табачника, у 2011-2014 роках, Сергій Храпатий очолював відділ гуманітарної освіти департаменту вищої освіти МОН. На цій посаді він відзначився кричущими антиукраїнськими й узагалі аморальними заявами – називав українських істориків "скотами" й повчав, як правильно розуміти й подавати українську історію та що саме треба писати в підручниках. Особливо Храпатому дошкуляли історики з Галичини, які, на його думку, є "купкою зрадників", - пишеться в заяві.

Зазначається, що Храпатий навіть не є істориком чи гуманітарієм за освітою.

"Серед випускників Київського національного університету про корупційність Храпатого, який свого часу був заступником директора студмістечка КНУ й займався питаннями поселення, досі ходять легенди. Про це є чимало публікацій в Інтернеті, студенти навіть зверталися до прокуратури щодо вимагань, шахрайства та багатьох інших порушень з боку тогочасного керівництва студмістечка, зокрема Храпатого. Але тоді Храпатого не тільки не покарали, а й призначили згодом директором студмістечка КНУ", - додають активісти. 

Нарікають, що за два роки після перемоги Майдану "нікчемного українофоба та хабарника Храпатого таємним голосуванням членів НАЗЯВО обрано очолювати це агентство – орган, наділений найширшими повноваженнями щодо вищих навчальних закладів, спеціально створений, щоб усунути корупційні схеми, пов'язані із захистом дисертацій, ліцензуванням і акредитацією, присвоєнням вишам статусів, наділенням преференціями тощо".

"Результат голосування членів НАЗЯВО свідчить про те, що більшість з них – такі самі храпаті, які абсолютно не збираються боротися з корупцією, дбати про освіту й захищати національні інтереси України. Як відомо, 13 з 25 членів до НАЗЯВО делегують вищі навчальні заклади, 7 членів – НАНУ та галузеві академії наук, ще 3 є представниками об’єднань роботодавців, решта 2 представляють органи студентського самоврядування. Очевидно, стара табачниківська освітянська мафія зробила все, щоб пропхати до агентства своїх людей, які покриватимуть корупцію та профнепридатність табачниківських кадрів і шкодитимуть Україні та українській вищій освіті", - пишуть активісти. 

У заяві закликають уряд запобігти призначенню. 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя