Адвокати полонених моряків готують перший пакет документів до ЄСПЛ

Адвокати українських військовополонених моряків готують перший пакет документів до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ)

Про це повідомив адвокат Микола Полозов, передає Depo.ua з посиланням на Громадське.

"Наразі ми готуємо перший пакет документів для подачі індивідуальних скарг до Європейського суду з прав людини. Вже є українські юристи, які будуть разом з нами працювати у цій справі, які будуть подавати відповідні скарги", — розповів захисник.

Він пояснив, що перший пакет буде стосуватися засідань щодо обрання запобіжного заходу, які проходили у "судах" в анексованому Криму, а другий — щодо нинішнього запобіжного заходу.

Полозов додав, що адвокати також надають і паліативну допомогу військовополоненим. Зокрема приходять і спілкуються з моряками, підтримуючи їх психологічний стан, разом пишуть заяви на побачення, на телефонні розмови.

Полозов зазначив, що російська влада намагається чинити психологічний тиск на українців. Зокрема, оперативники ФСБ Росії викликають їх на бесіди, намагаються домогтися від них свідчень на своїх товаришів, визнання провини. Також ведеться і так звана "внутрішньокамерна розробка".

"Це коли підсаджують відповідних співкамерників. Наші адвокати інструктують їх — чого не можна робити ні в якому разі. І всі військовополонені відмовляються відповідати на будь-які питання і взагалі відмовляються спілкуватися без адвокатів, без консулів", — зазначив Полозов.

Нагадаємо, 15 січня Лефортівський суд Москви продовжив термін тримання під вартою 24-м українським морякам до 24 та 26 квітня 2019 року, термін досудового слідства було продовжено до травня 2019.

У лютому Московський міський суд розглянув апеляційні скарги захисників українських моряків на рішення Лефортівського суду. Розглянули 6 четвірок, щодо п'яти рішення суду першої інстанції залишили без змін, щодо останньої — суд зняв з розгляду апеляцію через складнощі з перекладом і відправив до суду першої інстанції для усунення недоліків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія