Адвокат розповів подробиці затримання кримських татар

Адвокат Еміль Курбедінов розповів подробиці затримання у Сімферополі кількох десятків кримських татар, яких доправили у Центр протидії екстремізму і після кількох годин утримання відпустили
Depo.Життя
2 квітня 2016 20:32
ФОТО: depo.ua

Адвокат зазначив, що під час затримання кримських татар у кафе "Багдад" ніхто з нападників не представився, будь-яких посвідчень не пред'являв, передає depo.ua.

"Близько 22:30 у кафе увірвалися озброєні особи в масках, всіх присутніх поставили до стіни. Неповнолітніх і осіб слов'янської зовнішності майже одразу відпустили. Решту обшукали, якась жінка перевірила всіх на наркотичне сп'яніння", - зазначив він.

Також нападники перевірили автомобілі відвідувачів: обшукували салони та багажники, "усе це супроводжувалося матом нападників і погрозами, вони намагалися спровокувати бійку".

"Очевидці кажуть, що з особливим цинізмом ставилися до тих затриманих, кого привезли з кафе "Багдад": змусили стати один за одним, руки на плечі того, хто стоїть попереду і так повели у підвал", - зазначив Курбедінов.

За його словами, у всіх затриманих взяли зразки слини, відбитки пальців, фотографували і допитували.

"Про спроби вербування говорити й не варто - це норма в таких ситуаціях. Затримані були змушені підписувати усе, що їм підсовували, у т.ч. і горезвісне - "претензій не маю", - додав адвокат.

За його словами, наразі з боку затриманих готуються скарги та будуть складатися фотороботи нападників.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя