8 способів навчитися пробачати

Уміння пробачати завжди вважалося вищою мудрістю

8 способів навчитися пробачати…

ДеПо розповість, як можна легко зняти тягар образи і поставити себе в значно вигіднішу позицію в порівнянні з кривдником, морально піднятися над ним.

1. Спершу усвідомте причину конфлікту. Можливо, вона не настільки серйозна, як вам здалося спочатку. Спробуйте проговорити образу вголос або виписати на листок паперу. Це допоможе вам тверезо оцінити ситуацію. Ймовірно, в спокійній домашній атмосфері вона викличе у вас тільки сміх.

2. «Випустіть пару». Звільніть себе від негативної енергії. Але давати вихід негативним емоціям краще, не відіграючись на навколишньому світі, а викладаючись фізично або займаючись творчою діяльністю. Сходіть в кіно, візьміть улюблену книгу. Краще пронести негатив крізь власну свідомість, ніж через життя. Саме тому одна з найпопулярніших програм по телебаченню - кримінальна хроніка. Вона служить своєрідною терапією проти стресу.

3. Примиріться з самим собою. Подумайте, чому ви, незважаючи ні на що, продовжуєте зберігати образу? Можливо, справа зовсім не в ній? Іноді для людей легше не пробачати. Одним це допомагає пояснити причини своїх невдач. Неважливо при цьому, скільки минуло часу, завжди є можливість сказати: «у всьому, що зі мною відбувається, винен кривдник». В такому випадку пробачення позбавить їх цієї можливості. Іншим, навпаки, дає можливість відчути свою моральну перевагу над суперником. Особливо часто так відбувається, коли протилежна сторона першою робить спроби піти на мирову. Тому, щоб не продовжувати безглуздий конфлікт, розберіться спочатку в собі і своїх почуттях.

4. Спробуйте зрозуміти свого кривдника
. Можливо, він зовсім не прагнув своїми діями зачепити вас. У нього могло просто не бути іншого виходу в ситуації, що склалася. До того ж, він міг діяти і з добрими намірами, бачити те, чого не бачили ви, і намагатися сказати про це. Якщо ж це і не так, і він навмисно прагнув заподіяти вам біль, ніхто не змушує вас виправдовувати його вчинок. Мова йде лише про пробачення.

5. Не бійтеся зробити перший крок. Навіщо роками чекати, поки кривдник сам попросить пробачення? Навряд чи ви будете довго пам'ятати образу, нанесену зовсім чужою для вас людиною. Навпаки, найважча рана - від близької людини. І якщо ви довгий час згадуєте про неї, мабуть, кривдник для вас ще чогось вартий. А якщо так, то навіщо мучити себе? Варто згадати про те, наскільки легше ви себе почували, коли отримували пробачення дорогої вам людини. Знайдіть сили піти на примирення першим, так буде легше всім і, перш за все, вам.

6. Згадайте про хороше.
Адже ваші відносини не завжди були такими сумними. Після сварки ми завжди, нехай навіть і ненавмисно, намагаємося виправдати свою поведінку в ній. Для цього представляємо свого кривдника в набагато більш негативному світлі, ніж він є насправді. На розум нам приходять всі його погані вчинки, про хороші же справи ми просто забуваємо. Зосередьтеся на тих позитивних якостях, які є у вашого кривдника, і тоді пробачити його вам буде легше.

7. Не вважайте пробачення актом найбільшої благодушності. Йдучи на мирову, ви не повинні робити нікому ласку. Пробачення важливе саме для вас. Їм ви, насамперед, самого себе звільняєте від тяжкого тягарю образи. Зрозумійте це. Пробачаючи, ви показуєте нікчемність сварки - адже в ній немає нічого такого, що виправдовувало б ненависть.

8. Помста - це не вихід. Болючість нанесеної рани завжди залежить від того, хто її завдав, чого він домагався і наскільки принижено вашу гідність. В деяких випадках може й зовсім здатися, що пробачити неможливо. Найголовніше тоді не почати будувати плани майбутньої помсти, сподіваючись, що вона принесе полегшення. Помста - це лише чергова можливість потішити уражене самолюбство. Підкоряючись їй, ми прирікаємо себе на сумну долю: протягом тривалого часу бути залежним від кривдника.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme