7 законів виховання по-спартанськи

У Стародавній Спарті основним завданням матерів було виховати в дітях витривалість, волю до перемоги, терпіння

7 законів виховання по-спартанськи…

Можливо, спартанське виховання і було ефективним у тій історичній епосі, в якій воно і зародилося. Але в сучасному світі все виглядає інакше. Не потрібно завойовувати чиїсь території, постійно захищатися від нападу ворогів.

Для виховання дитини в дусі Спарти батькам необхідно дотримуватися таких правил:

1. Не сповивайте дитину, не створюйте для неї тепличних умов у кімнаті. Прищеплення спартанських навичок починалося з перших днів життя дитини: у дитячому віці її ніколи не кутали, а коли вона підростала, то її відучували від страху перед темрявою і самотністю.

2. З перших днів життя свого чада формуйте у нього правильну поставу. Для цього якомога раніше починайте залучати дитину до фізкультури, стежте за тим, щоб вона обов'язково робила ранкову зарядку, грала у рухливі ігри, навчилася плавати, правильно сиділа за столом, готуючи уроки. Вже з дитячого віку спартанських дітей привчали до військової постави, у сім'ї закладалися основи головних якостей майбутнього захисника держави, які повинні були відрізняти спартанця від представників інших народів, - сила, витривалість і готовність до подолання життєвих труднощів.

3. Якщо здоров'я вашої дитини дозволяє, якомога раніше запишіть її у спортивну секцію, де під керівництвом досвідчених тренерів вона фізично і духовно розвиватиметься. У 7 років спартанських хлопчиків забирали з родини і поміщали в спеціальні державні виховні установи. Там їхнім вихованням займалися воїни, які прославилися мужністю на полі бою і з яких діти могли брати приклад.

4. Загартовуйте малюка і не забувайте, що сонце, повітря і вода - ваші перші помічники в цьому важливому процесі. Загартовування варто починати не тоді, коли дитина вже захворіла, а з самого раннього віку, і проводити постійно або взагалі не проводити.

5. Не відмовляйтеся від допомоги і порад старшого покоління в процесі виховання. Виховання дітей було справою всієї спартанської громади. Часто воєначальники і державні діячі вели з дітьми бесіди на моральні та політичні теми, були присутні при змаганнях.

6. Нехай ваша дитина займається музикою і танцями. Щоправда, спартанці займалися музикою і танцями аж ніяк не для розвитку музичних і танцювальних здібностей. Танець зі зброєю, який виконувався юнаками, більше нагадував бойову вправу. Його елементами були атаки, стрибки, оборонні прийоми і блискавичні удари - тобто все, що було потрібно воїну під час бою.

7. Виховуйте у дитини бажання постійно підвищувати свій інтелектуальний, культурний і фізичний рівень. У Спарті тільки після 30 років за законом закінчувався процес державної освіти, бо цей вік символізував досягнення повного фізичного і морального розвитку для представників обох статей.

Виховання дівчат у Спарті мало чим відрізнялося від виховання юнаків. Дівчата виховувалися вдома, але в їхньому вихованні на першому місці були фізичний розвиток і військова підготовка. Після досягнення певного віку їм дозволялося брати участь у військових походах, радить depo.ua з посиланням на Клуб батьківської майстерності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme