7 вправ, які фітнес-тренери мріють заборонити

Виконуючи деякі вправи, ми не підозрюємо, якої шкоди завдаємо своєму здоров'ю

7 вправ, які фітнес-тренери мріють забор…

Тренажерний зал може бути не тільки корисним, але й небезпечним. Фанати фітнесу не завжди приділяють час тому, щоб детально вивчити техніку виконання вправи або хоча б звернутися за допомогою до тренера. Та й не в кожному залі знайдеться справді хороший експерт, який навчить вас діяти безпечно, пише ДеПо з посиланням на Нuffingtonpost.

Кілька тренерів з фітнесу розповіли про вправи, в яких люди найчастіше допускають помилки.

1. Кранчі (скручування, вправи на прес)

Фото: Shutterstock

«Ось чому скручування не працюють і навіть можуть бути небезпечними. Уявіть, що ваш хребет - це кредитна картка. Багаторазове згинання та розгинання кредитної картки призводить до її зносу. Так само багаторазове повторення кранчів дає руйнівне навантаження на вашу спину.

Вас, звичайно ж, учили, що перш ніж підняти щось важке із землі, спочатку необхідно зігнути ноги в колінах. Але ви завжди спочатку нахиляєтеся, а тільки потім згинаєте ноги, тим самим невиправдано напружуючи свій хребет», - Бен Гарфілд, сертифікований тренер і спортивний дієтолог.

2. Тренажер для зведення ніг (вправи на внутрішню поверхню стегна)

Фото: angrytrainerfitness.com

«Ця вправа не є достатньо ефективною, оскільки більшість людей, виконуючи її, бесідують з кимось або читають книжку, а не концентрують увагу на задіяних м'язах.

Набагато ефективніше і фінансово вигідніше робити випади вперед і в сторони та звичайні стрибки. Таким чином ви задіюєте всі м'язи ніг і отримуєте набагато більше користі із занять», - Кріс Фрейтаг, національний експерт фітнесу.

3. Заведення планки з великою вагою за голову

Фото: Shutterstock

«Вправа, яка, як я вважаю, зайва і, можливо, навіть шкідлива - це заведення планки з вантажем за голову з використанням спеціального тренажера.

Ця вправа вимагає, щоб у вас були дуже гнучкі плечі. Якщо ви не прогнетеся, як слід, ви можете вдарити і пошкодити плече. Більшість тренерів радять опускати перекладину перед собою. Це буде досить ефективно для м'язів плечового поясу і безпечно», - Рамона Браганза, зірковий фітнес-тренер.

4. Розгойдування гирь по-американськи

Фото: Shutterstock

«Я раджу утриматися від вправ із гирями. Зазвичай люди просто не знають, як з ними працювати.

У традиційній російській вправі гирю виводять від паху і піднімають на 90 градусів відносно тіла. Така вправа під силу і домогосподарці, і атлету. Крім того, вона задіює всі групи м'язів.

Американці ж заводять гирю занадто високо, майже за спину, а коли втомлюються, відхиляються назад, що може призвести до травм плеча або хребта. Це можна виправити, якщо не піднімати гирю дуже високо, взяти меншу вагу або скоротити кількість повторів», - Колет Столер, автор книги «Інтуїтивний атлет», блогер.

5. Тяга штанги з нахилом

Фото: dailyfit.ru

«Ви повинні розуміти, що використовувати стійку під час вправ зі штангою обов'язково. Досвідчені атлети дуже зляться на новачків, які не використовують стійку.

Вага для тяги зі штангою повинна бути відносно легкою. Але щоб не зірвати руки, перед вами обов'язково повинна бути стійка для підстраховки. По суті, це найненадійніша вправа», - Пет Девидсон, доктор філософії, директор методики навчання з максимальної продуктивності в Нью-Йорку.

6. Тренажер для розгинання ніг

Фото: us.ironcompany.com

«Я вірю, що для вдосконалення свого тіла не обов'язково використовувати тренажери. Тим більше, що жоден з них не може підійти абсолютно кожній людині. Так ось, якщо тренажер не підходить під ваші параметри, значить, ви не можете виконувати вправи на ньому безпечно й ефективно. Одним із таких небезпечних тренажерів є тренажер для розгинання ніг.

Якщо тренажер не підходить за розміром саме під ваші ноги, він дає шкідливе навантаження на тильну сторону колінної чашечки, що може не тільки викликати больові відчуття, але і призвести до серйозних проблем.

Існує безліч ефективних способів накачати стегна і сідниці без використання тренажера», - Олена Холл, сертифікований персональний тренер.

7. Присідання зі штангою за спиною

Фото: Shutterstock

«Ця вправа вимагає ідеальної фіксації і збереження балансу штанги на плечах. Необережно присідаючи зі штангою на плечах, ви так само ризикуєте нашкодити собі, як якби просто підіймали щось дуже важке з підлоги.

При правильному балансі, вам може здаватися, що вага, яку ви піднімаєте, набагато менша. Але варто тільки штанзі трохи зміститися вправо або вліво, як ви відразу ж можете травмуватися. Намагайтеся тримати вантаж настільки симетрично, наскільки це можливо», - Елісон Петерс, фізіолог Медичного університету в Нью-Йорку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme