В'язні Кремля: Незламна воля Володимира Балуха

Український патріот Володимир Балух голодує вже 100 днів у кримській в'язниці

В'язні Кремля: Незламна воля Володи…

А чотири дня тому він перейшов на сухе голодування.

Каральна машина Кремля намагається всіляко зламати політв'язня.

У квітні громадський захисник Балуха, архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент заявив, що Володимира б'ють і тиснуть на нього психологічно.

"Володю починають мучити так званим "недотриманням режиму": за будь-яку провину, яку він "допускає" у камері, на нього складають адміністративне порушення. За те, що він відмовився роздягатися догола, його відлупцювали і склали акт про адміністративне порушення", – сказав він.

Адвокатка українського патріота Ольга Дзіндзе заявила про те, що конвойпобив ув'язненого.

Також Балуха карають, якщо він ліг у камері або затримався біля вікна на понад 1-2 хвилини. У нього в камері проводять обшуки і погрожують карцером.

Але українець моральних сил не втрачає, тримається оптимістично...

УКРАЇНСЬКИЙ ПРАПОР В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ

Балух народився і виріс в Криму, в селі Серебрянка Роздольненського району,. Навчався в агроуніверситеті Сімферополя, спершу працював інженером з водозбереження у місцевому колгоспі, а потім став фермером. Вирощував пшеницю, завів велике господарство.

Двічі балотувався до Верховної Ради АРК від Конгерсу українських націоналістів.

У грудні 2013 Балух вивісив на садибі український прапор, який пізніше окупанти двічі знімали. А на стіні будинку чоловік розмістив табличку "Вулиця Героїв Небесної сотні 18". Під час окупації Балух демонстративно відмовився від російського паспорту.

Джерело: hromadske.ua

30 квітня 2015 року до Балуха увірвалися з обшуком, мовляв, через заяву про крадіжку запчастин трактора Т-74 у селі Чернишове за 30 кілометрів від Серебрянки.

За рік, 10 червня 2016 року, чоловіка засудили до 320 годин суспільних робіт за "Образу представника влади". Звинуватили у тому, що він начебто нечемно поводився з поліцейськими під час обшуку. 10 червня 2016 термін покарання замінили арештом на 40 днів з відбуванням покарання в колонії, хоча законом країни не передбачається позбавлення волі за цією статтею.

8 грудня 2016 року провели обшуки в будинку матері Балуха. Нібито виявили 89 "військових" набоїв калібру 5,45 × 39, з яких 19 були придатні для стрільби. В той самий день проти Балуха порушили кримінальну справу. Патріота затримали.

Відтоді Балух під вартою. У СІЗО чоловік преебував разом з 20 іншими ув'язненими, при тому, що ліжок у приміщенні було лише 16. Доводилося спати по черзі.

4 серпня 2017 року Роздольненський районний суд анексованого Криму засудив Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців колонії загального режиму. В останньому слові активіст заявив: "Я не хочу, щоб колись мої нащадки, діти всієї України, дорікнули мені в тому, що я десь злякався, проявив слабкість".

Після цього прокуратура України розпочала розслідування стосовно незаконного притягнення Володимира Балуха до кримінальної відповідальності, а мати активіста звернулася із відкритим листом до Путіна. Згодом прокуратура АР Крим оголосила підозру двом причетним до переслідувань активіста Володимира Балуха та оголосила їх у розшук

А це вже лист-звернення Балуха до українців. "Вірю: прийде час, і ми зустрінемось. Подивимось одне одному в очі; потиснемо міцно руки українським воякам; дамо по пиці олігархам; низько вклонимось могилам загиблих на війні із зовнішнім і внутрішнім ворогами; підтримаємо скалічених на цій війні, їхні родини і родини загиблих, продовжуючи при цьому розбудовувати по-справжньому вільну Україну", - зазначає він.

2 жовтня справу направили на новий розгляд, а вирок скасували. Здоров'я Володимира за час ув'язнення суттєво погіршилося, в нього почалися проблеми з нирками, серцем і хребтом. Але тільки 1 грудня його випустили під домашній арешт. Тим часом прокурор попросив для обвинувачуваного Балуха 5 років та 1 місяць позбавлення волі з відбуванням у колонії-поселенні, а також оплату штрафу в розмірі 20 тисяч рублів (9,2 тис. гривень – ред). За те ж саме "зберігання зброї".

Проти активіста відкрили нові кримінальні справи - за нібито побиття начальника ізолятора і "дезорганізацію діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства".

16 січня суд знову визнав Балуха винним з тим самим покаранням.

Під час заключного слова на суді Балух заявив, що справа проти нього сфабрикована у зв'язку з його політичною позицією, і це не змусить його любити "нову батьківщину".

19 березня суд змінив запобіжний захід на тримання під вартою.

На знак протесту українець оголосив голодування.

Адвокатка Балуха Ольга Дінзе заявила, що стан здоров'я політв'язня погіршився: він страждає від дуже сильних болей в області грудей і підлопаткових м'язів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme