10 способів лікування укусу мошки

Влітку комахи активізуються і можуть зіпсувати вам відпочинок на природі. Головне – запобігти укусам мошок, а якщо вберегтися не змогли, тоді запам'ятайте про ці методи лікування 

10 способів лікування укусу мошки…

Depo.ua підкаже, як вберегтися від укусів мошок і як позбавитися болісних відчуттів, якщо це вже сталося.

Укуси комах: Як запобігти укусу комах

Літо – найкраща пора для того, аби стати жертвою комах, особливо кровосисних мошок. Все річ у тому, що ясна і тепла погода збільшує шанси бути вкушеним мошкою. Світлі кольори і запах поту є привабливими факторами для цих комах. Тому краще подбати про себе заздалегідь – придбати репелент, який випускають у вигляді крему, аерозолю, пластинок чи пластиру.

Запам'ятайте, що темна пора доби і прохолодна погода – вороги мошок. Також потрібно уникати місць поблизу прісноводних водойм: річок, озер та ставків. Це улюблені місця мошок, адже тут зароджуються їхні личинки. Слід зазначити, що мошки живуть по всій Україні, тому шансу не зустріти їх – майже нема.

Людина може навіть не помітити укусу. Річ у тому, що мошка використовує анестетик – речовину, що знеболює місце укусу, а роздратування і хворобливі відчуття з'являються не відразу, а через кілька хвилин. Алергія може стати причиною набряку –  іноді з долоню або більше. Якщо атакував рій комах, наслідком може стати стрибок температури і навіть симптоми загального отруєння. Свербіж після такої зустрічі з комахою може тривати до трьох діб. 

ТОП-10 способів лікування при укусах мошки та комах 

Через те, що кровососні комахи не кусають, а буквально видирають шматки тіла, наслідки таких укусів можуть бути різними. Усе залежить від віку людини, стану її здоров'я, наявності алергій різного виду і міцності імунітету. Саме через ці фактори у деяких людей трапляються алергічні реакції та важкі випадки.

Якщо місце укусу і частина тіла, за яку вас вкусили, свербить нестерпно, ваша температура підвищилася, тиск впав, лімфовузли набрякли, а сам укус має жахливий вигляд – терміново звертайтеся до лікаря. Жодного самолікування в такому випадку бути не може. 

Раптом ситуація під контролем і ви просто хочете мінімізувати пошкодження на місці укусу, тоді можете спробувати один зі способів лікування. 

  1. Перша допомога – лід або дуже холодний предмет з морозильної камери. Холод притупить почуття свербежу.
  2. Зняти біль здатний розчин з ефірної (6 крапель) і рослинної олії (ст. ложка). Знадобиться також ватяний тампон або складений у кілька разів бинт. Рослинна олія може бути будь-якою: оливкова, жожоба або з пшеничних проростків. Після того як тампон змочили в розчині, необхідно прикласти його до почервонілого місця і накрити целофаном. Закріплюється все пов'язкою з бинта. Компрес потрібно тримати приблизно 3 години і повторювати процедуру три рази в день. Робити це потрібно до поліпшення стану, а потім лише змащувати розчином рану.
  3. Помічником у такій ситуації може стати і нашатирний спирт. Їм змащується місце укусу, а потім використовується лід. Нашатир нейтралізує кислоту, яка знаходиться в отруті мошки.
  4. Серед народних засобів – лікування ріпчастою цибулею. Її поділяють навпіл, прикладають до ураженого місця і закріплюють бинтом.
  5. Будь-яка зубна паста, що містить ментол або м'яту, здатна допомогти в лікуванні.
  6. Також добре допомагає змащування кашкою з соди або прикладання ватного диска, змоченого в оцті.
  7. При алергічній реакції порятунком стане звичайний спирт – його наносять на місце укусу за допомогою вати.
  8. Також у пригоді стане розчин солі (1:1)
  9. Спробуйте прикласти до місця укусу звичайний лист білокачанної капусти
  10. Після поради з сімейним лікарем, місце укусу для знезараження та мінімізування інфікування укусу можна використати йод. Для полегшення свербежу – місцеві протиалергійні препарати.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme