6 порад, як боротися з дитячою агресією

Мабуть, головна умова в боротьбі з агресією - це її повне виключення з життя малюка

6 порад, як боротися з дитячою агресією…

ДеПо розповість, як впоратися з дитячою агресією.

1. Замість того щоб у черговий раз взяти в руки ремінь, потрібно зібратися і підійти до дитини з наміром пояснити їй, що вона зробила неправильно і чому. Можливо, вона просто ще не знає про те, що так робити не можна. Тому їй треба все розповісти в доступній для неї формі.

2. Наступний крок - це вибір легшого методу покарання, якщо так можна сказати. Наприклад, відтепер при кожному поганому вчинку ви садитимете її на стільчик хвилин на 5-10. Це змусить її посидіти трохи, заспокоїтися і обдумати свої дії. Однак тут є важлива умова: обраний метод необхідно повторювати регулярно при будь-якій неслухняності, так дитина запам'ятає і зрозуміє, що якщо вона зробить щось не так, то замість гри сидітиме на одному місці.

3. Запам'ятайте, що лаяти малюка через тривалий час або взагалі не наступний день після того, як він щось накоїв, - це марна трата часу. Все треба робити вчасно, а ще краще одразу. Оскільки з часом він просто забуде, що ж він такого зробив, що мама знову незадоволена. Його світ зовсім не такий, як наш, і будь-які свої дії він сприймає по-іншому. Все здається великим і значущим, і серед усього цього до закінчення дня він може абсолютно забути про те, що ж було вранці.

4. Вчіть малюка справлятися зі своїми гнівом іншими методами. Ніхто з нас не може бути застрахований від гніву та роздратування. Тримати їх у собі - теж не вихід. А тому вчіть свою дитину виражати емоції за допомогою слів. Наприклад, замість того, щоб вдарити дівчинку, яка відібрала у нього машинку, необхідно радити, щоб він просто сказав: «Машо, я сердитий на тебе, бо ти забрала мою машинку», або щось подібне. Навіть лікарі підтверджують, що словесне вираження негативних емоцій допомагає з ними впоратися без використання агресивніших методів.

5. Розкидання іграшок теж можна віднести до дитячої агресії, особливо, якщо вони летять на підлогу через те, що дитина розлютилася. А тому це теж не бажано випускати з уваги й одразу ж учити її збирати їх і прибирати на місце. Непогано навчити її такому почуттю, як співчуття. Наприклад, впала іграшка, значить, потрібно їй сказати, що іграшка тепер плаче, адже їй боляче і треба її взяти на ручки (звісно, метод підходить тільки для найменших).

6. Не забувайте хвалити своїх дітей. Чомусь більшість з нас схильні помічати тільки погані вчинки наших діток, а в той час як вони роблять щось хороше, ми мовчимо, вважаючи, що вони все самі розуміють. Ні, треба вміти висловлювати свою подяку, хвалити малюка, говорити йому, що він хороший і здатний на дуже багато хорошого. Таким чином, він почне думати про себе добре замість того, щоб вважати себе «поганим і неслухняним». Адже як у першому, так і в другому випадку він намагатиметься відповідати своїм характеристикам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme