50 "майданівців" досі не знайшли, їх могли спалити в крематоріях, – активісти

Після трагічних подій на Євромайдані вважаються зниклими безвісти ще 50 людей
Depo.Життя
19 лютого 2016 12:54
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила координатор "Пошукової ініціативи Майдану" Тетяна Слободян на прес-конференції в "Українському домі", передає depo.ua з посиланням на "Лівий берег".

"Загалом знайдено 957 осіб. Зараз залишаються 53 людини. У минулому році знайдені семеро: троє загинули, троє живі, ще один був у АТО і загинув там", - сказала Слободян.

Активісти перевіряли райони, морги, крематорії. Загальна площа пошукових робіт склала 100 кв км.

"Знайдено безліч інформації, доказів, речей, які мають відношення до Майдану", - сказала Слободян.

Правоохоронці відкрили лише 4 кримінальні справи щодо зникнення людей, яких розшукує "Пошукова ініціатива Майдану", повідомила інша представниця цієї організації Надія Друбова. Вона сподівається, що імена всіх зниклих людей будуть додані до відкритих справав.

"У базі даних була Білоусова Юлія Миколаївна, яка зникла 24 лютого. Поліція дала відповідь, що її, нібито, знайшли ще до початку Майдану - 27 листопада 2013 року", - навела приклад Друбова.

Білоусова залишається в базі зниклих.

За словами активістів, у 2014 році ухвалено постанову про те, щоб після втечі Януковича знищити всю доказову базу щодо майданівців. Відносно втрачених доказів проводяться юридичні дії.

Активісти стверджують, що у них є докази: майданівців знищували в крематоріях. Волонтери недавно відправили з цього приводу запити до прокуратури, МВС, КМДА - очікують відповідей в березні.

Нагадаємо, що в ГПУ називали в 10 разів меншу цифру. За даними відомства з листопада 2013 по березень 2014 року в МВС було зареєстровано 121 заяву про зниклих безвісти громадян, а станом на 20 листопада 2915 року розшукано 53, щодо 29 випадків інформація про зникнення не підтвердилася. Відкрито 5 кримінальних справ. 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя