5 речей, яким варто повчитися у дітей

Ми дорослішаємо і забуваємо, що насправді важливо в цьому житті

5 речей, яким варто повчитися у дітей…

Малюки не ходять на роботу, не втрачають доходи через стрибки долара, далекі від політичних інтриг і драми дорослих їм зовсім не здаються страшними. Дорослим є чому повчитися у них, вважає ДеПо.

1. Припинити ображатися і відволіктися на що завгодно

Дорослі вирішують все за своїх дітей. Якщо малюк не хоче щось робити або кудись йти, виходу в нього немає. Вони ображаються, але робити це довго просто не можуть. Вся річ у тім, що їм дуже вже цікавий навколишній світ. Тому дуже скоро дитина знайде, у чому поколупатися або куди залізти, і зовсім забуде про свою образу.

Висновок: не зациклюйтеся на проблемах. Батьки давно не змушують вас робити що-небудь. Все, що ви робите, ви робите тому, що це потрібно вам. Якщо вже і довелося піти на нудну зустріч, знайдіть там цікавого співрозмовника, просто слухайте музику або мрійте. Дутися на долю і самого себе - точно не найкращий варіант.

2. Припуститися помилки один раз - не страшно

Якщо ви один раз вжили матюк при дитині, нічого страшного не станеться. Чи стане малюк лаятися згодом, залежить тільки від того, як часто лаються при ньому. Якщо цей випадок поодинокий, він не запам'ятає і не повторить це слово.

Висновок: не переживайте через свої одиничні промахи, на них практично ніхто не звертає уваги. Якщо ви запізнилися на роботу вперше за рік, начальник не вб'є вас. Головне - щоб такі рідкісні помилки не ставали систематичними.

3. Робити те, що не вмієш

Діти не прагнуть бути експертами у всьому, але вони й не бояться чогось не вміти. Якщо дитина хоче навчитися якійсь грі, вона наполегливо пробуватиме, поки не досягне мети.

Дорослі ж отримують дипломи і вважають себе експертами у якійсь одній сфері. І навіть не намагаються, як прийнято казати, лізти «у чужі справи». Нібито невміння робити щось є серйозною причиною цього не робити.

Висновок: поки ви не починаєте вчитися робити щось, ви це не вмієте. І неважливо, скільки знадобиться часу на те, щоб робити успіхи. Якщо вас захоплює якесь заняття, не ставте собі рамок, через скільки повинно вийти, а просто робіть, поки не вийде.

4. Неупереджене ставлення

Дітям цікаво пробувати абсолютно все, бо в них немає стандартів, мовляв, «це мені цікаво, а це ні». Дорослі ж звикли одразу ж відмітати в бік усе, що, як вони вважають, не співпадає з їхніми інтересами.

Висновок: не заганяйте себе в рамки. Якщо вам радять хороший фільм, не варто відмовлятися від перегляду, бо ви не любите цей жанр. В інших справах так само: якщо не пробували чогось, спочатку спробуйте, а потім робіть висновки. Ось побачите, яскравих моментів у житті одразу стане набагато більше.

5. Жити без шаблонів

Діти дружать з усіма: з молодшими, старшими, дорослими, старими, бідними, багатими тощо.

У дорослих формуються шаблони та розмежування за віком, статтю, соціальним статусом. А насправді цікаво проводити час можна з будь-якою людиною.

Висновок: найчастіше соціальне розділення справді працює, і в нашому оточенні переважають люди, схожі на нас самих. Але водночас ви завжди можете почерпнути щось цікаве у спілкуванні з людиною з іншої соціальної групи. Або хоча б вийти за рамки свого повсякденного життя і небанально провести час.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme