Тренування для всіх: 5 порад фітнес-тренера Mary Sugar

Mary Sugar - легкоатлетка, фітнес-тренер в спорт-клубі «Атлетіко», учасник і призер офіційних забігів, фінішер ультрамарафону в 50 км розповіла ДеПо про найпоширеніші питання, які виникають під час занять спортом

Тренування для всіх: 5 порад фітнес-трен…

Як змусити себе регулярно займатися спортом?

В першу чергу, треба поставити мету і вибрати відповідний вид спорту, виходячи зі свого способу життя, статури, фінансових можливостей та інших чинників.

Наприклад, зараз багато людей вибирають біг, віддаючи данину моді. Буває навіть так, що у деяких немає здібностей до бігу, але вони із завидною наполегливістю продовжують ним займатися. Тому спочатку треба розібратися, чи підходить тобі даний вид спорту.

Як покращувати свої результати і при цьому не нашкодити здоров'ю?

Прогрес - це важливо, але не варто рівнятися на результати інших людей. Адже завжди знайдеться хтось, що показує кращі результати в порівнянні з тобою: чи то серед бігунів-аматорів, чи то серед професіоналів. Орієнтуйтеся тільки на свої вчорашні досягнення. Якщо ви пробігли вчора 2 км, а сьогодні здолали дистанцію в 4 км, ви вже можете собою пишатися.

Прогрес у тренуваннях дуже важливий, навіть якщо він буде виражатися в додаванні всього 1 км до дистанції.

Як поліпшити свої бігові показники?

Багато хто вважає, що для цього потрібно частіше і довше бігати, а також зробити свої тренування більш інтенсивними. При цьому заняття найчастіше пов'язані тільки з бігом, і ігнорують будь-які інші фізичні навантаження. Багато бігунів вважають, що найголовніше - це м'язи ніг. Насправді, до тренувального процесу треба підходити комплексно. Не менш важливо зміцнювати м'язи спини, преса та інших частин тіла.

Тому бажано додатково займатися на тренажерах, йогою, стрейчингом або крос-тренінгом. Можна і потрібно додавати в свої заняття плавання, велосипед.
Різноманітні види навантажень забезпечать силу і витривалість на тривалій дистанції.

Не менш важливо урізноманітнити самі тренування. Не варто слідувати одній і тій же програмі занять по півроку. Тренування потрібно міняти: робити інтервальні, кругові заняття як з бігу, так і в спортзалі.

Різноманітні тренування, крім того, гарні з психологічної точки зору: вони не дозволять бігу вам набриднути. Інші види спорту посприяють тому, що вам захочеться повернутися до бігових занять.

Чи можна «перекачатися» в спортзалі?

Саме тому дівчата часто вибирають біг - вони вважають, що він «підсушує» і нібито спалює більше жиру, ніж силові тренування. Але не буде ніякого «перекачування», якщо ви почнете менше їсти.

Маса, як м'язова, так і жирова починає рости тільки тоді, коли у вас профіцит (надлишок) калорій. А якщо у вас дефіцит калорій, то ви собі не накачаєте м'язи. Контролюйте своє харчування і обмежуйте себе - в такому випадку силові навантаження підуть тільки на користь.

Як боротися з так званим «передозуванням» від тренувань?

Дуже важливо іноді давати собі відпочинок. Насправді, «зростання» йде під час відновлення, а не в момент навантаження. Треба прислухатися до свого організму. Якщо це втома, а не просто лінь, обов'язково давайте своєму тілу відпочинок. Адже після тренувань дуже важливо правильно відновлюватися.

Раніше ДеПо развінчав 8 міфів про фітнес: правда від зіркових тренерів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme