5 помилок під час вагітності

Дві смужки на тесті такі довгоочікувані. Що робити, щоб вони не перетворилися на акуратний хрестик на колись красивій фігурі?

5 помилок під час вагітності…

Скористайся рекомендаціями ДеПо - і зайві кілограми під час вагітності тобі не загрожують.

Помилка №1: Їсти за двох

Пресинг з боку майбутніх бабусь здатні витримати тільки найстійкіші. Бо бабусі старанно пектимуть пироги, варитимуть картоплю, запікатимуть буженину і все це «завантажуватимуть» у майбутню маму. А як же інакше - там дитинка росте.

Робота над помилками

Поясни собі й оточуючим наступне. Дитина отримує поживні речовини не з шлунку, а з крові мами, організм якої віддасть усе необхідне крихітці. А свої втрати поповнить з харчування - збалансованого та вітамінного, але ніяк не посилено калорійного.

У третьому триместрі вагітності природа внесе свої корективи в кількість їжі, що поглинається мамою. Дитинка, яка вже підросла, займе «трохи» більше місця, підіпре діафрагму і шлунок - і обід з трьох страв плюс закуска, компот і торт у нього вже не помістяться. Тому доведеться їсти дрібно і часто.

Помилка №2: Відмовляти не можна

Якщо хочеться третій шматок торта або шоколад одразу після склянки сметани - ну, так організм, вочевидь, неспроста просить. Значить, дитині потрібно. Та й відмовляти вагітним не можна.

Робота над помилками

У більшості майбутніх мам час, коли з'являється посилений апетит - це вечір і ніч. Перечікувати напади голоду не варто. Просто постарайся, щоб у холодильнику поселилися тільки корисні продукти для перекусів - сухофрукти замість солодощів, сир замість ковбаси, мінеральна вода і натуральні компоти замість солодкої газованої води.

А ще впоратися з об'їданням допоможе... усвідомленість. Візьми за правило зосереджуватися на процесі їжі. Відщипнула шматок булки - роздивися його, понюхай, помацай. Відкуси маленький шматок і ретельно прожуй, прислухаючись до своїх відчуттів. Так організм зрозуміє, що їжа вже прибула. А якщо автоматично жувати ту ж булку під акомпанемент журналу, телевізора або думок, що літають десь далеко, то задоволення від їжі не отримаєш. А значить, організм попросить ще.

Помилка №3: На солоне тягне

У наших широтах головною ознакою настання вагітності вважаються зовсім не результати тестів, УЗД і лікарських оглядів. Кожна жінка твердо знає: вагітність - це коли тягне на солоне. І кожній вагітній жінці належить їсти огірки банками, а оселедці - кілограмами.

Робота над помилками

Справді, на початку вагітності думки про хрусткий огірочок можуть викликати в тебе радісне хвилювання на тлі підступаючого нападу нудоти. Але збуджують твій апетит зовсім не солоні, а кислі продукти. Саме вони допомагають впоратися з проявами токсикозу.

Тому варто запастися грейпфрутами, яблуками, журавлинним морсом і смородиною. Бо будь-яка солона їжа в твоєму нинішньому становищі ляже тяжким вантажем на і без того стомлені нирки, які збунтуються і влаштують затримку рідини, простіше кажучи - набряки.

Помилка №4: Тихіше їдеш

«Ти що, ти ж вагітна!» Якщо оточуючі витріщають очі і нагадують тобі про цей очевидний факт, коли ти робиш спробу піти прогулятися або зайнятися йогою для «вагітних», потрібно щось змінювати.

Робота над помилками

Бувають в біографії вагітної такі сумні епізоди, коли потрібно покірно виконувати команду «Лежати!» Доти, доки доктор не скасує постанову. Якщо вагітність перебуває під загрозою, лежимо й чекаємо відбою тривоги.

Але в більшості майбутніх мам жодних показань до диванного способу життя, як правило, не спостерігається. Крім лінощів і сонливості - які, втім, цілком успішно проходять до другого триместру.

Уже після 16 тижнів після УЗД і отриманого від лікаря дозволу можна сміливо приступати до різних приємних занять. Чого тільки не пропонують майбутнім мамам: йогу і аквааеробіку, східні танці та пілатес... Та й старі добрі прогулянки в парку ніхто не відміняв. Просто будь уважна до своїх відчуттів і не прагни встановлювати рекорди.

Помилка №5: Тісні лещата

Інша крайність вагітного способу життя - це впадання в паніку і ретельне відстежування:

- набраних грамів і міліметрів;
- з'їдених калорій.

Якщо якийсь із параметрів відхиляється від запланованих позначок, мама впадає в паніку, сідає на дієту і починає ще суворіше «стежити за собою». Бо не можна ставати товстою і непривабливою.

Робота над помилками

Саме час подивитися в очі «жахливій» реальності. Ти все одно потовстішаєш. У тебе з'явиться жир на попі, животі, стегнах, боках... У тебе виростуть груди і живіт. Бо ти - вагітна жінка. Щоб виносити і народити дитину, потрібні гормони. І основною «сировиною» для їх виробництва є саме жирові відкладення у майбутньої мами.

Вони з'являться, навіть якщо всю вагітність простояти на вагах із будильником у руці і по сигналу їсти вівсянку з яблуком, запиваючи їх джерельною водою. Бо це - запас енергії, тепловий захист і майбутнє молоко.

Тож, довірся природі і дозволь своєму організму зробити те, що він хоче: народити тобі здорового малюка.

Раніше ДеПо розповів, що вчені розгадали таємницю пологів.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme