5 міфів про хірургічне лікування ожиріння

Через страх перед хірургом багато хто до останнього відмовляються звертатися до фахівця. В результаті з вуст в уста передається багато міфів, які заважають і роботі лікарів, і нам самим

5 міфів про хірургічне лікування ожирінн…

Міф перший. Надлишок жиру можна вирізати

«Вирізанням» і «підтяжками» займаються пластичні хірурги і ніякого відношення до лікування ожиріння ці методи не мають, повідомляє ДеПо.

Баріатрична хірургія займається більш глобальними проблемами - вона допомагає впоратися з першопричиною ожиріння, тобто з переїданням. Коли людина просто не може зупинитися перед відкритим холодильником, їй показують операції, що зменшують об'єм  шлунку або змінюють природний механізм проходження їжі.

А вже потім, коли вага нормалізується, можна звертатися до пластичних хірургів, щоб «підтягнути» живіт або прибрати друге підборіддя.

Міф другий. Втручання хірурга безповоротне

Міф тільки на одну третину. Тому що найбільш поширені три види операцій:

1. Встановлення внутрішньошлункового (інтрагастрального) балону

Ця методика нагадує зондування шлунку: спеціальним зондом вводять в шлунок порожній балончик з міцного силіконового матеріалу, потім заповнюють його пофарбованою нешкідливою ​​рідиною (близько півлітра). В результаті, виникає відчуття ситості, адже шлунок наполовину заповнений. Рідину забарвлюють звичайною синькою на той випадок, якщо балон лопне. Тоді колір сечі буде сигналом до відвідування лікаря. Але це ускладнення зустрічається вкрай рідко.

Такий балон ставиться на півроку - за цей час формується нове ставлення до їжі - звичка їсти потрохи. Щоправда, кілька місяців після вилучення балону потрібно контролювати вагу: якщо вона знову почне стрімко рости - можна зробити другий дубль і поставити балон ще раз.

2. Накладання бандажу на шлунок

На нього надягають «манжетку» з м'якого і міцного силікону, яка ділить його на дві частини: маленьку- верхню, і велику - нижню. А оскільки рецептори насичення розташовуються у верхній частині шлунку, то вони отримують сигнал «наїлася», як тільки маленька частина заповнена. А це може бути всього 25-50 мл.

Така манжетка абсолютно нешкідлива для шлунку - вона його не здавлює і не заважає кровопостачанню, але при цьому її міцно фіксують, щоб вона бува не зісковзнула. До того ж її можна відрегулювати дуже точно, розрахувавши просвіт шлунку і розмір верхньої частини до десятої частки мл - для цього до неї приєднаний спеціальний клапан, який «імплантують» в підшкірно жирову складку.

З такою манжеткою людина може проходити все життя, а може звернутися до лікаря, який її витягне. Тому таке втручання теж зворотне.

3. Гастрошунтування

Цей метод дійсно незворотній. Шлунок з'єднується з нижчими відділами тракту , тому частина їжі проходить немов транзитом. Але і цей метод також має право на своє місце під сонцем, і дієвий, наприклад, при цукровому діабеті другого типу - коли вдається нормалізувати рівень цукру в крові без допомоги пігулок, і при надожирінні, при якому індекс маси тіла перевищує 50 (маса тіла при цьому досягає 200 кг).

Міф третій. Це небезпечно для життя

Якщо наводити цифри світової статистики, то навіть найскладніші операції із шунтування безпечніші від видалення апендициту. Але оскільки це все-таки операція, то вона має свої протипоказання. Оцінювати і порівнювати передбачувану користь і потенційну шкоду має, звичайно, лікар. І тільки після попереднього і ретельного обстеження. Всі протипоказання (відносні і абсолютні) ретельно зважуються і враховуються, а список досліджень, які потрібно виконати до операції, складається з 15 пунктів.

Абсолютних протипоказань небагато: психічні захворювання, вагітність і її планування в найближчий рік, годування грудьми, алкоголізм.

Кожен вид операцій має і свої особливості. Наприклад, для любителів солодкого бандажування не таке ефективне - вага може знизитися не до бажаного результату.

Міф четвертий. Зробивши операцію, можна буде їсти скільки завгодно і жити собі на втіху

Як це схоже на наший менталітет. «Що б таке зробити, щоб нічого не робити». Ні і ще раз ні.

Операції, які зменшують проміжок шлунку, вимагають певного ритуалу прийому їжі: їсти потрібно зовсім потрохи, ретельно пережовуючи їжу. Причому, обов'язково припиняти трапезу відразу, як тільки виникне відчуття ситості. Інакше не минути дискомфорту, аж до блювання.

При використанні балону деякий час доведеться потерпіти відчуття тяжкості в шлунку, може нудити. Після накладення манжетки потрібно деякий час спостерігатися у лікаря, щоб підібрати ідеальний просвіт шлунку.

При операціях «в обхід» в організмі виникає певний дефіцит вітамінів і мінералів (В12, залізо, кальцій), тому обов'язковий їх періодичний прийом.

Міф п'ятий. Через пару місяців після операції станеш стрункою

Все залежить від обраної методики. Внутрішньошлунковий балон забезпечує в середньому втрату 10-15 кг за півроку.

При постановці манжетки зниження ваги дуже швидко відбувається в перші півроки - до 40%, і протягом ще двох років - близько 15%. Тобто, можна схуднути з 130 до 85 кг. Чекати доведеться не менше півроку. Причому, перші 6 місяців вага знижується досить швидко, а в середньому, цей термін займає до двох років.
Але й виснаження теж не загрожує. Зазвичай вага стабілізується на цифрах, які трохи перевищують ідеал.

Раніше ДеПо розповів, що цукрозамінники призводять до ожиріння.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme