3000 років: Археологи знайшли найдавніший протез ноги

Археологи виявили в єгипетській усипальниці, можливо, найдавніший протез ноги на Землі

Дерев'яний артефакт був знайдений в жіночому похованні з некрополя Абд ель-Курно, поблизу від Луксора, повідомляє Depo.ua з посиланням на Phys.org.

Міжнародна група вчених досліджувала знахідку за допомогою комп'ютерної томографії та рентгенографії. Дослідження матеріалів, з яких зроблені складові частини знахідки, показало: протез закріплювали на нозі власниці кілька разів.

Цей протез був ідеально підігнаний під форму ноги покійної дівчини, яка втратила великий палець і приблизно половину правої ступні. Майстер зробив такий протез, в якому жінка могла комфортно ходити і стояти.

Один з найдавніших протезів в світі

Фото: University of Basel

Серед технічних ноу-хау майстрів Стародавнього Єгипту виділяють рухливість ортопедичного розширення і конструкцію ременя. Той факт, що протез був зроблений таким копітким чином, вказує на те, що власниця протеза цінувала природний вигляд, естетику і комфорт при носінні, а також була в змозі заплатити за роботу висококваліфікованих фахівців.

На думку вчених, ця знахідка серйозно змінює наші уявлення про давньоєгипетську медицину.

Зараз швейцарські археологи з університету Базеля і їх єгипетські колеги продовжують розкопки в Шейх Абд ель-Курно в надії знайти інші артефакти епохи розквіту Стародавнього Єгипту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme