25 продуктів, які не втрачають своїх властивостей при заморожуванні

Якщо хочете подовжити життя продуктам – краще за все використовувати морозилку. Проте не всі харчі не втрачають своїх властивостей у холоді

25 продуктів, які не втрачають своїх вла…

Depo.ua розкаже про продукти, які не псує холод і які спокійно можна зберігати в морозилці, накопичуючи їх про запас. 

ТОП-25 продуктів, які не втрачають своїх властивостей при заморожуванні

Сир м'який

Мало хто знає, але домашній сир прекрасно зберігається у морозилці. Якщо у вас є надлишки сиру, який потрібно з'їсти за короткий термін, то не баріться і просто сховайте його у морозилку. Краще за все у герметичний судок. Розморожувати його дуже просто – потрібно заздалегідь його покласти до холодильника, приблизно на годин 12, і все – він готовий до вживання. 

Сирники

Сирники краще заморожувати на етапі, коли вони ще несмажені. Просто покладіть їх на пергамент на дошку, якщо збираєтеся смакувати ними незабаром, чи у герметичний контейнер, якщо хочете згадати про них через тиждень чи місяць. 

Готове м'ясо

шашлик

Буженина домашня, наприклад, досить добре зберігається у морозилці. Її достатньо загорнути у фольгу і покласти в пакет. Таким чином м'ясо буде ще довго зберігати свої якості. 

Гриби

Така заготовка заощадить чимало часу. Просто помийте гриби, наріжте їх, як вам подобається, складіть до пакета і зберігайте, скільки хочете. 

Шампанське та горілка

Ці види алкоголю не бояться морозилки і спокійно "живуть" у холодильнику. Щоправда, витягати перед вживанням їх краще за деякий час. 

Сир

Ви можете заморозити великий шматок сиру, і після розморожування він не розсипатиметься. Якщо перед заморожуванням ви хочете нарізати сир, додайте в контейнер чайну ложку кукурудзяного крохмалю чи борошна, щоб під час розморожування скибочки не злиплися. Так само його можна заморозити і в натертому вигляді.

Домашні млинці, вафлі та французькі тости

млинці

Якщо ви хотіли б частіше снідати домашніми млинцями, вафлями і тостами, можна просто напекти трохи більше у вихідний день, заморозити на таці і зберігати в пакетах для заморозки. У будь-який час ви зможете дістати їх із морозилки, розігріти в мікрохвильовій печі і поснідати. У будь-якому випадку вийде дешевше і смачніше, ніж купувати заморожену випічку в магазині.

Фрукти

Фрукти краще заморожувати на пергаментному папері і тільки після цього поміщати в пакети для заморозки. Краще одразу заморозити нарізані шматочки, щоб діставати їх для десертів та смузі за потреби. Якщо ви поціновувач смузі, можна одразу зробити собі заморожену суміш фруктів. Банани можна заморожувати цілими, разом зі шкурою. Коли вирішите приготувати щось із бананом, потрібно дістати його з морозилки, розморозити в мікрохвильовці, відрізати верхівку і видавити вміст у суміш для приготування.

Рис

Щоб не чекати довго, поки приготується рис, можна зварити один раз багато і заморозити. Спочатку рис заморожується на таці або пергаменті, а потім поміщається в пакет для заморозки. Розморожений рис можна підсмажити, використовувати для супу або запіканки. Час готування скоротиться десь на годину, включаючи не тільки варіння, а також промивання і замочування.

Пироги

Сирі пироги можна заморожувати і зберігати кілька місяців. Загорніть пиріг в папір для заморозки, помістіть у пакет і в морозилку. Коли захочеться покуштувати пирога, відправляйте його в розігріту духовку (близько 150 градусів) на 2 години.

Кукурудза

кукурудза

Найпростіший спосіб заморозити кукурудзу – не діставати її з листя, а прямо так засунути в морозилку. Коли захочеться кукурудзи, просто дістанете її та розігрієте в мікрохвильовці за 5 хвилин. Листя захищають зерна кукурудзи, тож на смак вона буде свіжою.

Томатна паста

Потушіть томати сорту "рома" на невеликому вогні з додаванням часнику, свіжих трав і оливкової олії близько 4-5 годин. Коли суміш охолоне, помістіть її в пакети для заморозки. Ви зможете використовувати цю суміш для основи чилі або томатних соусів.

Паста

Зваріть пасту і заморозьте невеликі порції в різних пакетах. Перед заморожуванням переконайтеся, що випустили повітря з пакета, – він повинен бути максимально плоским. Для розморожування опустіть закритий пакет у гарячу воду на кілька хвилин.

Картопляне пюре

За допомогою ложки для морозива візьміть порцію картопляного пюре і покладіть кульку на пергамент для випічки. Заморожуйте, поки кульки не стануть твердими, а потім зберігайте в пакетах для заморозки. Пюре може зберігатися в морозильній камері як мінімум два місяці.

Тісто для печива

тісто

Тісто для печива заморожується на пергаменті і зберігається в пакеті для заморозки. Можете розділити його на окремі порції або одразу зробити в потрібній формі. Використовуючи це тісто, ви зможете готувати печиво за кілька хвилин, без брудного посуду і стола.

Картопляні чипси

Якщо купити достатньо чипсів і заморозити їх у тій же упаковці, в якій вони продавалися, у вас завжди буде закуска. Крім того, заморожені чіпси навіть смачніші, ніж звичайні, тож розморожувати перед вживанням їх не потрібно.

Молоко

Якщо молоко у вас витрачається дуже повільно, а залишки прокисають і виливаються, цілком можна його заморозити до наступного разу. Тільки підберіть пляшку, в якій залишиться місце, оскільки заморожені рідини розширюються. Розморожувати молоко потрібно при кімнатній температурі, добре перемішати і можна використовувати.

Сік

Єдиний критерій для заморозки соку, як і для заморозки молока, – досить велика пляшка, щоб замороженому напою було куди розширюватися.

Хліб

хліб

Щоб не доводилося викидати сухий хліб, можна нарізати кілька буханок і заморозити. За потреби, діставайте потрібні шматки хліба і розморожуйте їх у духовці або мікрохвильовій печі. Щоб хліб не висох до ранку, можна залишити його на ніч у вимкненій, щільно закритій мікрохвильовці.

Шматочки овочів

Ви можете заморозити нарізану цибулю, солодкий перець або перець чилі в пакетах для заморозки.

Сік лимона і лайма, лимонна цедра

Вичавіть лимон і лайм у формочки для льоду і помістіть у морозилку. Тепер у вас у будь-який час буде свіжий цитрусовий сік. Цедру також можна заморожувати і використовувати для приготування різних страв.

Трави

Ви можете заморозити ароматні трави у формочках для льоду з невеликою кількістю води або бульйону, щоб весь рік використовувати для супів, тушкованого м'яса або запіканок.

Мариноване м'ясо

Покладіть м'ясо в пакет для заморозки, залийте маринадом і відправте в морозилку. Коли ви дістанете його, воно буде вже замаринованим і його можна одразу готувати.

Домашні запіканки

запіканка

Коли ви готуєте запіканку, наприклад лазанью, чому б не зробити побільше і заморозити половину, щоб у процесі робочого тижня поласувати домашньою їжею.

Можна заморозити цілу запіканку в блюді, дно якого викладене папером для заморозки. Коли запіканка достатньо замерзне, дістаньте блюдо, переупакуйте запіканку в папір для заморозки і відправте назад у морозильник. Плюс у тому, що ви можете користуватися блюдом, поки запіканка зберігається в морозилці. Коли вона знову вам знадобиться, помістіть її в те саме блюдо і приготуйте.

Можна заморозити по частинах. Приготуйте запіканку, дайте охолонути, розріжте на шматки і заморозьте. Можна розігрівати в мікрохвильовці.

Рибні палички

Напівфабрикати, які продаються в магазинах, важко назвати смачними, то чому б не зробити домашні рибні палички? Для цього потрібно купити свіжу рибу, розрізати її на невеликі частини, обваляти в яйці, борошні або панірувальних сухарях, викласти на тацю і заморозити. Після цього можна зберігати домашні рибні палички в пакетах для заморозки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme